Acil Muayene -

Acil Muayene

Yeşiltepe Polikliniği, alanında uzman doktor ve sağlık personeliyle 7/24 acil muayene hizmeti vermektedir. Aniden oluşarak bir an önce müdahale edilmesi gereken ve kişinin yaşamını, yaşamsal bütünlüğünü tehdit eden tüm vakalarda, donanımlı ve steril servislerde acil muayene hizmeti verilir. Diş bölümünde de olduğu alanında uzman doktorlar ve steril ortam, en çok dikkat edilen noktalardandır.

Polikliniğimize acil olarak başvuru yapan hastalar öncelikle uygun bir alana alınır ve ardından alanında uzman doktor tarafından ön muayene gerçekleştirilir. Acil muayene doktoru tarafından uygulanan tıbbi girişimlerin ardından gerek duyulması halinde branş doktoru çağrılır. Bu şekilde hastanın acil ihtiyacının karşılanması sağlanır hem de gerekli tetkiklerin alanında uzman olan doktorun gözetiminde yapılması sağlanır.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/07/yesiltepe-acil-muayene.png

Acil Muayenede Hangi Uygulamalar Yapılır?

Hastanın yaşam fonksiyonlarını normale döndürmek ve geri getirmek amacıyla acil muayene esnasında bazı uygulamalar yapılır. Hastanın durumun ciddiyetine ve hayati tehlikesine göre en sık yapılan uygulamalar;

Yaralanmalarda pansuman, yara temizliği ve bakımı yapılır.

Kalp atışındaki ve solunumdaki ani durmalarda hayati organları tekrar çalışır duruma getirmek için CPR, resüsitasyon veya kalp canladırması uygulamaları yapılır.

Hastanın kendi kendine soluk almasının mümkün olmadığı durumlarda entübasyon uygulaması yapılır.

Zehirlenme gibi durumlarda mide yıkaması yapılır.

Kas içine enjeksiyon veya damar yoluyla ilaç verilir.

EKO, EKG gibi acil kalp görüntülemeleri, alçı uygulamaları, hayvan ısırmalarından veya sokmalarından sonra aşı uygulamaları yapılır.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Acil Muayene Hangi Hastalara Yapılır?

  Acil muayene, hastalıklardan ziyade aniden ve beklenmedik şekilde oluşan tıbbi durumlara uygulanır. En sık karşılaşılan acil muayene durumları;

  Göğüs ağrısı ve sıkışması, nefes darlığı, zehirlenme ve şüphesi, bilinç kaybı ve bulanıklığı, yaralanmalar, kaza ve kronik hastalıklarından dolayı oluşan kanamalar, jinekolojik aciller ( doğum sancısı, vajinal kanama, gebelerde oluşan ağrı, yüksek tansiyon), incinmeler ve kırılmalar, iş kazaları, ateşlenme, aniden oluşan felç ve inme, aniden oluşan konuşma bozukluğu, kronik rahatsızlıklardan dolayı oluşan ataklar, psikiyatrik aciller, hayvan ısırması ve sokması, bebeklerde göz bebeği değişimleri ve durmayan ağlamalar, ciddi derecede mide bulanması ve kusma ve benzeri durumlardır.

  Bunlar gibi acil durumlarda polikliniğimize başvurabilirsiniz. Alanında uzman doktorlar ve deneyimli sağlık personelleri, gerekli acil muayene uygulamalarını gerçekleştirerek bu durumunların ortadan kalkması için seferber olacaktır.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/07/zeytinburnu-acil-muayene.png

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen
  acil muayene

  Triaj Nedir?

  Acil muayene hastalarının hayatiliğine ve tıbbi durumun önceliğine göre sınıflandırılması ve sıralandırılması yöntemi triajdır. Buradaki amaç, hayati riski bulunan hastaya müdahalenin gecikmemesidir. Kısaca acil muayene, önce gelen kişinin değil hayati riski olan kişinin önceliğin vardır.

  Yeşil Alan: Durumları iyi, acil müdahale gerektirmeyen ve bilinçleri açık olan hastaların yönlendirildiği acil muayene bölümüdür. Bulantı, kusma, ateş, hafif sıyrık ve yaralanmalar, burkulma gibi hafif travmalara bu alanda müdahale edilir.

  Sarı Alan: Durumu stabile yakın olan zehirlenmeler, yaralanmalar, kronik hastalıkların atakları gibi durumlarda gelen ve müdahale edilmesi gereken ancak durumu çok kritik olmayan hastaların alındığı bölümdür.

  Kırmızı Alan: Hayati riski olan, acil müdahale edilmesi ve bekletilmemesi gereken hastaların alındığı bölümdür. Trafik kazası, kalp krizi, ağır yaralanmalar gibi durumları yaşayan kişiler kırmızı alana alınır ve acil muayene uygulanır.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim