Ehliyet İçin Sağlık Raporu - Hızlı Al | Yeşiltepe

Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

İlk defa ehliyet alacak, ehliyetini yenileyecek, ehliyet sınıf ekleyecek kişilerin ehliyet sağlık raporu almaları zorunludur. Sağlık raporu almadan, ehliyet sahibi olamazsınız.

Ehliyet raporu almak için öncelikle bir sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekir. Bu raporu alabilmeniz için yanınızda kimliğiniz ve iki adet biyometrik fotoğrafınız bulunmalıdır. Ayrıca lens veya gözlük kullanıyorsanız, bunları da yanınızda bulundurmanız faydalı olabilir. Muayene sırasında hekim, sağlık durumunuzla ilgili sorular soracak ve ardından denge, refleks testleri uygulanacaktır. Bu testleri geçtiğiniz takdirde hekim, fotoğrafınızın yer aldığı ‘sürücü olur’ raporunu size verebilir.

Gözlerinizde herhangi bir problem varsa hekiminiz göz muayenesi isteyebilir. Tüm testleri ve muayenelerinin yapıldığı bir sağlık merkezini tercih ederek zamanınızı verimli kullanabilirsiniz.

ehliyet icin saglik raporu

Ehliyet Sağlık Raporu Süreci

Sağlık kuruluşuna başvurduğunuzda size farklı sorulardan oluşan ve rahatsızlıklarınızı belirten bir onay formu verilecektir. Bu formu doldurarak doğru olduğuna dair beyan belirtmeniz gerekmektedir. Böylece tüm yükümlülükleri kabul etmiş olursunuz. Ayrıca ileride ciddi bir rahatsızlığınız oluştuğunda, ikametgahınızın bulunduğu yerdeki emniyet yetkililerine bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Denge kaybı, işitme kaybı, uyku bozukluğu, alkol ve madde bağımlılığı, görme bozukluğu, renk ve gece körlüğü, katarakt, epilepsi gibi hastalıkların var olup olmadığının tespitini içeren testler uygulanır. Özellikle ehliyet sağlık raporu göz muayenesi, büyük önem taşımaktadır. Evlilik için sağlık raporu sürecinde olduğu gibi gerekli teçhizatların bulunduğu kuruluşlardan raporunuzu alarak kısa sürede tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Ehliyet Sağlık Raporu Grupları ve Geçerlik Süresi

  1.Grup Sağlık Raporu: M, A1, A2, A, B1, B, BE ve F sınıfı ehliyet alacakları kapsayan ehliyet sağlık raporu grubudur. Bu sınıfta yer alan sürücüler 10 yılda bir sağlık raporu ile ehliyetlerini yenilemektedir. Ehliyet yenileme için sağlık raporu alınması gerekir. Bu sınıflar, hafif araç sürücüleri için geçerlidir.

  2.Grup Sağlık Raporu: C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ve G sınıfı ehliyet alacak sürücüleri kapsayan ehliyet için sağlık raporu grubudur. Bu grupta yer alan sürücülerin her 5 yılda bir ehliyetlerini yenilemesi gerekmektedir. Genellikle ticari ve ağır araç sürücülerini kapsayan gruptur.

  Hekimin sağlık raporunda ‘sürücü olur’ kısmını işaretlediği takdirde sağlık raporu almaya hak kazanabilir, 1. Grup ve 2. Grup için başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak hekim, uzman tabiplere yönlendirdiyse ve sağlık açısından herhangi bir kusur çıkarsa ‘sürücü olamaz’ kısmı işaretlenir. Ayrıca uzman tabibe yönlendirildiğinizde sağlık durumunuz, ağır araç kullanmaya uygun değilse ‘1. Grup sürücü olur’ kısmı işaretlenir.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/ehliyet-saglik-raporu.png

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/ehliyet-saglik-raporu-gruplari-ve-gecerlik-suresi.png

  Ehliyet İçin Sağlık Raporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Ehliyet için sağlık raporu başvuru ve işlemlerini bizzat kendiniz yönetmelisiniz. Kan grubu kartınız bulunuyorsa, muayeneye giderken yanınızda bulundurabilirsiniz. Ayrıca rapor için kimliğinizin ve iki adet biyometrik fotoğrafınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. Gözlük veya lens kullanıyorsanız, bunları da yanınızda bulundurmanız da fayda var, ek olarak protez kullanımı mevcutsa bunu da bildirmeniz gerekir. Son olarak sürekli kullandığınız ilaçları ve kronik hastalıklarınızı belirtmeniz, ehliyet için sağlık raporu alırken oldukça önemlidir.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Sürücü adayları, E – Devlet üzerinden basit ve kolay bir şekilde ehliyet için sağlık raporu başvurusunda bulunabilir. Bunun için öncelikle E – Devlet sistemine giriş sağlanır. Sistem üzerinden kişisel sağlık bilgi formuna ulaşılır ve form doldurulur. Burada gerekli olan bilgilerin tamamen doğru ve eksiksiz olması gerekir. Aksi halde ehliyet için sağlık raporu alırken problemlerle karşılaşılabilir.
  Ehliyet için sağlık raporu alırken aile sağlık merkezlerine, özel hastanelere, özel tıp merkezlerine, özel polikliniklere, özel muayenehanelere başvurabilirsiniz. Yeşiltepe Polikliniğinin de ehliyette sağlık raporu vermek yetkisi bulunmaktadır.
  Ehliyet için sağlık raporu ücretleri kuruma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 2022 ehliyet için sağlık raporu ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  Aile hekimleri de ehliyet için sağlık raporu vermeye yetkilidir. Ancak hekimin sürücü adayı için ‘’ uzman tabip değerlendirmesi gerekir. ‘’ kararını vermesiyle özel ya da devlet hastanelere yönlendirme yapılır.
  Ehliyet için sağlık raporu almak için başvurduğunuz kuruma giderken kimliğinizi ve iki biyometrik fotoğrafınızı yanınızda götürmeniz gerekir. Ayrıca kullanıyorsanız lens ve gözlüğünüzü de yanınızda götürmeniz de fayda var.
  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim