Hızlı Antijen Testi - Hızlı Sonuç | Yeşiltepe Polikliniği

Hızlı Antijen Testi

Kişilerin o sırada hasta olup olmadığını belirlemek üzere yapılan testlere antijen testi denir. Bu test, hastalık şüphesi taşıyan herkese yapılabilir. Testler hem bireysel hem de toplumsal fayda sağlar. Bu nedenle polikliniğimizde hızlı antijen testinin yanı sıra havuz raporu ve tahlilleri hizmeti de mevcuttur. Antijen testi, pandemi koşulları nedeniyle günümüzde yaygın olarak yapılır. Bu testin yapılması, hastaya zamanında müdahale etme imkânı sunar. Bu nedenle özellikle kalabalık çalışma ortamında görev alan kişilerin en hafif semptomları göstermesi durumunda bile antijen testi yaptırması önerilir. Bilindiği gibi Covid-19 virüsü, herkesi farklı şekilde etkiler. Virüsü taşıyan bazı kişiler, virüsten dolayı hastalığı çok zor şartlarda geçirir. Bazı kişiler ise virüsten etkilenmeden sadece taşıyıcı olur. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüsü taşımak ve yakın çevreye bulaştırmak fazlasıyla riskli durumlara yol açabilir. Bu nedenle virüsün kişinin bedeninde varlığının saptanması çok önemlidir.

Antijen testi sayesinde kişi, bu virüsten olumsuz şekilde etkilenmese bile yakın çevresinde bulunan kişilere virüsü bulaştırma riskine karşı önlem alabilir. İçinde bulunduğu toplumu bu tür risklerden korumak, bireysel bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu yerine getirmek için hastalık şüphesi taşıyan kişiler polikliniğimizden randevu alarak antijen testi yaptırabilirler. Antijen testi için belirli bir yaş sınırı mevcut değildir.

hizli-antijen-testi

Hızlı Antijen Testi Nasıl Yapılır?

Covid-19 bulgularını saptamak için yapılan antijen testinde boğaz sürüntüsü kullanılır. Son derece kolay şekilde yapılan bu testin sonuçları kısa sürede alınır. Test sonucu ortalama 15 – 20 dakikada çıkan antijen testi, ağrılı veya acılı şekilde gerçekleştirilmez. Hastalığın varlığını tespit etmek için uygulanan antijen testi her yaş grubundan bireye yapılabilir. Hızlı antijen testi negatif çıkan kişiler, o anda enfeksiyon hastası olarak değerlendirilmez. Testi pozitif çıkan kişilere ise Covid 19 antikor ölçümü yapılır. Antikor testi, hasta olan kişinin hastalığa karşı bağışıklık kazanıp kazanmadığını belirlemeye yardımcı olur. Antijen testi pozitif, antikor testi negatif olan kişiler hasta kabul edilir. Çünkü antikor testinin pozitif çıkması ancak hastalık sona erdikten sonra mümkündür. Hastalığın seyri sırasında bağışıklık kazanılması pek mümkün değildir.

Pandemi koşullarının yoğun olarak yaşandığı şu günlerde antijen testi yapmak son derece önemlidir. Kişinin kendini ve çevresindekileri korumaya yönelik uygulanan bu testi, polikliniğimizde hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Okul, hastane ve alışveriş merkezi gibi kalabalık çalışma ortamına sahip olan kişilerin düzenli olarak antijen testi yaptırması son derece faydalıdır. Virüsün yayılma hızını yavaşlatmak için antijen testi en ideal yollardan biridir. Acil durumlarınızda ihtiyaç duyabileceğiniz hızlı Covid testi için her zaman bizi arayabilir, hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Hızlı Antijen Testi Kimler İçin Uygundur?

  Büyük bir önleyici etkiye sahip olan antijen testi, hastalık şüphesi taşıyan herkese yapılabilir. Hafif görülen semptomlar net bilgi içermediği için genellikle hafif belirti gösteren insanlar bu durumda ne yapılması gerektiğini pek öngöremez. Büyük bir ikilem yaşanmasını engellemek için antijen testine başvurulur. Kişinin hasta mı yoksa sadece taşıyıcı mı olduğunu saptamak için antijen testi en ideal yoldur. Çünkü sadece hastanın değil hasta olmayan taşıyıcıların da virüs yayma konusunda etkisi büyüktür. Polikliniğimizde gerçekleştirilen hızlı antijen testi, çocuklar ve yaşlılar dâhil ihtiyaç duyan herkese yapılabilir.

  Hastalığın seyrine dair çeşitli veriler toplanmasını sağlayan bu test, polikliniğimizle birlikte tüm dünyada uygulanır. Gelişmiş teknolojik cihaz ile donanımlara ve uzman bir hekim kadrosuna sahip olan polikliniğimiz, en kaliteli hizmetlerden faydalanmanıza yardımcı olur. İhtiyaç duyduğunuz hizmetlerle ilgili veya çeşitli işlemler yaptırmak için polikliniğimizden randevu talep edebilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/antijen-testi.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim