İmplant Tedavisi | Kaliteli Malzeme & Uzman Doktor

İmplant Tedavisi

Dişlerin sağlam ve eksiksiz olması, yaşam kalitesini önemli ölçüde etkiler. Çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan diş kayıpları, çiğneme güçlüğüne neden olur. Bunun yanı sıra estetik görünümü de olumsuz yönde etkiler. Polikliniğimizde uyguladığımız implant tedavisi, diş eksikliklerini tamamlamak için ideal ve modern bir tedavi yöntemidir. Uzun ömürlü dişlere sahip olma avantajı sunan bu tedaviyi yaptırmak için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması önemlidir. Bu nedenle bazı durumlarda implant yaptıracak kişilerin kan tahlili yaptırması gerekebilir. Hareketli diş protezine ve sabit köprü protezine alternatif olan implant, sağlam dişleri olumsuz şekilde etkilemez. Bu nedenle günümüzde yoğun olarak tercih edilir.

İmplant uygulaması 18 yaşın üzerinde olan kişiler için uygundur. Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için kemik gelişiminin tamamlanmış olması zorunludur. Kemik gelişimi tamamlanan 18 yaş altı bireylere de uygulanabilir. Diş sağlığı, genel sağlık durumunu çok önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle de hem ağız hem de diş sağlığına gereken özeni göstermek gerekir. Eksik diş sorunu yaşıyorsanız polikliniğimizden implant tedavisi için randevu alabilirsiniz.

implant-tedavisi

İmplant Tedavisi Nasıl ve Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kaybedilmiş dişlerin yerine protez diş takmak için uygulanan bu tedavi yöntemi her zaman başarılı sonuçlar verir. Protez dişin yerleştirilmesi için öncelikle kemik içine titanyum vidalar yerleştirilir. Titanyum vidalar kemik ile kolay bir şekilde kaynaşır. Yaşam boyu kullanılabilen bu vidalar alerjik tepkimelere reaksiyon göstermez. Bu nedenle alerjik bünyeye sahip olan kişiler için de ideal bir uygulamadır. Titanyum vidaların kemik ile kaynaşması yaklaşık 8 hafta sürer. Vidalar kemikle kaynaştıktan sonra protezi taşıyacak duruma gelir. Bu aşamadan sonra implant üstü protez yapımı başlar. Polikliniğimizde diş implantının yanı sıra sıklıkla ihtiyaç duyulan pansuman hizmeti de bulunur. Bu sayede dijital röntgen, dijital panoramik röntgen, tıbbi tahlil ve ultrason ihtiyaçları da karşılanır. İmplant protez, sadece diş eksikliğinin giderilmesi için değil diğer protez uygulamalarını desteklemek için de kullanılır. Yaşam kalitesini artıran diş implantının kullanıldığı yerler şunlardır:

Alt ve üst çenede hiç diş olmaması nedeniyle tam protezin kullanılamadığı durumlarda, hareketli protezin kullanılmasını sağlamak için tutucu görevi gören implant protez uygulanır. Dişsiz sonlanan damaklarda verimli bir köprü oluşturmak için damağın en sonuna implant protez uygulanır. Uzun diş boşluklarında köprüyü desteklemek ve köprünün dayanıklılığını arttırmak için implant protez kullanılır. Hem estetik görünümünüzü geri kazanmak hem de kaliteli yaşam koşullarına sahip olmak için polikliniğimizde implant protez tedavisi yaptırabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  İmplant Tedavisini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  Yapay diş kökü oluşturmak için kullanılan implant vidaları, farklı kalınlığa ve genişliğe sahiptir. Çünkü çene kemiğinin her bölümü farklı genişlikte ve yüksekliktedir. Bu farklılıklara göre işlem yapmak tedavinin başarılı sonuçlanmasında etkilidir. Tedavinin başarısını etkileyen diğer önemli faktör de diş eti sağlığıdır. Bu nedenle diş eti sağlığına ve bakımına her zaman özen göstermek gerekir. Diş eti sağlığı, implant uygulamasından sonra da son derece önemlidir. Diş implantı, kemik dokusuna göre planlanır. Kemik dokusunun tespit edilebilmesi için implant öncesi klinik ve radyolojik muayene yapılır. İmplant uygulamalarında kemik yapısı, tedavi için önemli bir belirleyicidir. Gelişimi tamamlanmamış kemiklere implant uygulanmaz.

  Polikliniğimizde yapılan diş implantlarının uygulama süreci, diş sayısına göre değişiklik gösterir. Titanyum vidalar kemiğe lokal anestezi ile yerleştirilir. Bu işlem sonrasında hissedilen ağrı, diş çekimi sonrasında hissedilen ağrı ile benzerlik gösterir. Diş implantında iyileşme, ortalama 3 ila 6 ay arasında gerçekleşir. İyileşme sürecinde ağız ve diş sağlığına özen göstermek, implant dişlere baskı uygulamamak ve sigara kullanmamak iyileşmeyi hızlandırır. Mükemmel bir diş sağlığı, verimli bir çiğneme eylemi ve kusursuz bir gülümsemeye sahip olmak için polikliniğimizden implant tedavisi için randevu alabilirsiniz.

  implant-tedavisi-fiyatlari

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim