Evlilik İçin Sağlık Raporu - Hızlı Başvuru | Yeşiltepe

Evlilik Sağlık Raporu

Evlilik için sağlık raporu almak isteyen kişilerin öncelikle sağlık raporu veren bir kuruma giderek gerekli işlemleri başlatması gerekir. Hangi sebepten dolayı sağlık raporu almak istediğini belirten kişilere uzmanlar, evlilik sağlık raporu için gerekli testler konusunda yönlendirme yaparak bilgi verecektir. Öncelikle üç tüp kan alınır ve ardından kişilere akciğer filmi çekilir. Sonuçlar çıktığında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmazsa, kişilerin evlilik için bir engelinin olmadığına dair rapor verilebilir. Bu raporda kişilerin kimlik bilgileri, fotoğrafları, ikametgâh bilgileri yer almaktadır. Bir günde halledilecek işlem olsa da koşuşturmalı bir süreçtir. Her testin yapıldığı, her filmin çekildiği bir sağlık merkezini tercih ederek süreci daha kolay atlatabilirsiniz.

Özel hastane evlilik sağlık raporu ücreti, yapılan testlere göre farklılık gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/Evlilik-Sağlik-Raporu-Almak-İsteyen-Kişilere-Hangi-Testler-Yapilir.png

Evlilik Sağlık Raporu Almak İsteyen Kişilere Hangi Testler Yapılır?

Evlilik sağlık raporu almak için başvuru yaptığınız sağlık kurumu, evlilik sağlık raporu içi gerekli testler yapılması konusunda sizi yönlendirecektir. İşte o testler;

Tam teşekküllü sağlık raporu almak için de gerekli olan kan tahlili, evlilik sağlık raporu almak isteyen kişilere yapılır. Bu tahlil sonucunda kişilerin; AIDS, hepatit, frengi gibi hastalıklara sahip olup olmadığı tespit edilir. Aynı zamanda kan uyuşmazlığına sebebiyet verecek kan gruplarının olup olmadığı da kontrol edilir.

Evlilik için sağlık raporu alırken diğer bir istenilen test ise, akciğer filmidir.

Akdeniz anemisi testi de yapılmaktadır ve kan alındı belgesi talep edilmektedir.

Eğer evlenecek kişi 60 ya ve üzerindeyse, akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair de bir test istenmektedir.

Frengi, bel soğukluğu, şankroid, cüzzam ve verem, kişilerin evlenmelerine engel olan hastalıklar arasındadır.

Kan uyuşmazlığı önüne geçilebilecek bir sorundur. Gebeliğin 28. hastasında anti-D iğnesinin uygulanması sonucuna kan uyuşmazlığı problemi ortadan kaldırılır.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hekimlerimize-danisin-1280x854-1.jpg

  Evlilik Sağlık Raporu Ne Kadar Sürede Alınır ve Geçerliliği Ne Kadardır?

  Evlilik öncesi sağlık raporu işlemleri genellikle bir günde tamamlanabilmektedir. Fakat kişilerin tercih ettikleri kurumlarda bazı testlerin uygulanmaması, farklı kuruma yönlendirilmesi, tekrar diğer kuruma giderek onaylatması, kurumların yoğunluğu gibi faktörler evlilik için sağlık raporu alma süresini uzatabilir. Polikliniğimizde evlilik sağlık raporunu en kısa sürede alabilmeniz için gerekli testler ve işlemler uygulanmaktadır. Gün içerinde ayıracağınız birkaç saat ile evlilik için gerekli sağlık raporunu alabilirsiniz.

  Evlilik sağlık raporunun geçerlilik süresi, altı aydır. Çiftlerin nikah başvuru yapmadan önceki 6 ay içerisinde evlilik sağlık raporunu almak hakları mevcuttur. Ayrıca nikah için gerekli belgelerin geçerlilik süresi de altı aydır.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/evlilik-saglik-raporu-1.png

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/ehliyet-saglik-raporu-gruplari-ve-gecerlik-suresi.png

  Evlilik Sağlık Raporu Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

  Kişilerin evlilik için sağlık raporu almaları için bir sağlık kurumuna gitmeleri ve işlemleri bizzat kendilerinin yürütmesi gerekmektedir. Her ne kadar sağlık ocağı ve sağlık merkezlerinden rapor alınsa da bazı testler için hastanelere gitmek gerekmektedir. Bu yüzden gerekli teçhizatların bulunduğu kurumlarda sağlık raporu için gerekli işlemleri tamamlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. 50 yaş üzeri kadınlar menopoza girmişse ve bu kanıtlanmışsa, Akdeniz anemisi testi talep edilmez.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Aynı şehirde yaşayan ve evlilik sağlık raporu alacak çiftlerin sağlık raporu alırken yan yana olması zorunludur. Ancak zorunlu hallerde farklı ülke ya da şehirlerde yaşayan çiftlerin evlilik için sağlık raporları ayrı ayrı da düzenlenebilmektedir.
  Evlilik sağlık raporu için gerekli testler arasında kan tahlili ve akciğer filmi yer alır. Evlilik için sağlık raporu alırken talep edilen kan tahlilinin aç karnına yapılması gerekir. Böylece daha doğru sonuçlarla karşılaşılır.
  Nikah için sağlık raporu alırken müracaat ettiğiniz kurumun yoğunluğuna bağlı olarak raporu alma süreniz değişiklik gösterebilir. Yeşiltepe Polikliniğine nikah için sağlık raporu alırken başvurabilir ve gerekli testleri hemen yaptırabilirsiniz. Testlerin ve tahlillerin çıkma süresi yoğunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle aynı gün rapor verilebilmektedir.
  Nikah için sağlık raporu alırken müracaat ettiğiniz kuruma bağlı olarak rapor alma süresi değişiklik gösterir. Genellikle tüm işlemler birkaç saat içerisinde tamamlanmakla birlikte yoğunluğa bağlı olarak bu süre uzayabilir. Yeşiltepe Polikliniği olarak nikah için sağlık raporunu genellikle aynı gün içerisinde teslim etmeye önem vermekteyiz.
  Evlilik testi yapılırken genellikle akciğer filmi ve kan tahlili istenmektedir. Kan tahliliyle kan grubunun yanı sıra kişide frengi, hepatit, AIDS gibi hastalıkların var olup olmadığı da tespit ediliyor. Ayrıca evlilik testinde kan tahlili yapılarak çiftlerin kan uyuşmazlıkları da tespit edilir ve böylece gerekli hamilelik planlaması yapılabilir.
  Akciğer filmi ve kan tahlil sonuçlarının çıkma süresine göre sağlık raporu alma süresi değişiklik gösterir. Yeşiltepe Polikliniğine başvurarak gerekli testleri hemen yaptırabilir ve hatta sonuçları aynı gün alabilirsiniz. Tabi süresi polikliniğinin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim