Evlilik İçin Sağlık Raporu - Hızlı Başvuru | Yeşiltepe

Renk etiketi

Evlilik Sağlık Raporu

Evlilik için sağlık raporu almak isteyen kişilerin öncelikle sağlık raporu veren bir kuruma giderek gerekli işlemleri başlatması gerekir. Hangi sebepten dolayı sağlık raporu almak istediğini belirten kişilere uzmanlar, evlilik sağlık raporu için gerekli testler konusunda yönlendirme yaparak bilgi verecektir. Öncelikle üç tüp kan alınır ve ardından kişilere akciğer filmi çekilir. Sonuçlar çıktığında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmazsa, kişilerin evlilik için bir engelinin olmadığına dair rapor verilebilir. Bu raporda kişilerin kimlik bilgileri, fotoğrafları, ikametgâh bilgileri yer almaktadır. Bir günde halledilecek işlem olsa da koşuşturmalı bir süreçtir. Her testin yapıldığı, her filmin çekildiği bir sağlık merkezini tercih ederek süreci daha kolay atlatabilirsiniz.

Özel hastane evlilik sağlık raporu ücreti, yapılan testlere göre farklılık gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/Evlilik-Sağlik-Raporu-Almak-İsteyen-Kişilere-Hangi-Testler-Yapilir.png

Evlilik Sağlık Raporu Almak İsteyen Kişilere Hangi Testler Yapılır?

Evlilik sağlık raporu almak için başvuru yaptığınız sağlık kurumu, evlilik sağlık raporu içi gerekli testler yapılması konusunda sizi yönlendirecektir. İşte o testler;

Tam teşekküllü sağlık raporu almak için de gerekli olan kan tahlili, evlilik sağlık raporu almak isteyen kişilere yapılır. Bu tahlil sonucunda kişilerin; AIDS, hepatit, frengi gibi hastalıklara sahip olup olmadığı tespit edilir. Aynı zamanda kan uyuşmazlığına sebebiyet verecek kan gruplarının olup olmadığı da kontrol edilir.

Evlilik için sağlık raporu alırken diğer bir istenilen test ise, akciğer filmidir.

Akdeniz anemisi testi de yapılmaktadır ve kan alındı belgesi talep edilmektedir.

Eğer evlenecek kişi 60 ya ve üzerindeyse, akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair de bir test istenmektedir.

Frengi, bel soğukluğu, şankroid, cüzzam ve verem, kişilerin evlenmelerine engel olan hastalıklar arasındadır.

Kan uyuşmazlığı önüne geçilebilecek bir sorundur. Gebeliğin 28. hastasında anti-D iğnesinin uygulanması sonucuna kan uyuşmazlığı problemi ortadan kaldırılır.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hekimlerimize-danisin-1280x854-1.jpg

  Evlilik Sağlık Raporu Ne Kadar Sürede Alınır ve Geçerliliği Ne Kadardır?

  Evlilik öncesi sağlık raporu işlemleri genellikle bir günde tamamlanabilmektedir. Fakat kişilerin tercih ettikleri kurumlarda bazı testlerin uygulanmaması, farklı kuruma yönlendirilmesi, tekrar diğer kuruma giderek onaylatması, kurumların yoğunluğu gibi faktörler evlilik için sağlık raporu alma süresini uzatabilir. Polikliniğimizde evlilik sağlık raporunu en kısa sürede alabilmeniz için gerekli testler ve işlemler uygulanmaktadır. Gün içerinde ayıracağınız birkaç saat ile evlilik için gerekli sağlık raporunu alabilirsiniz.

  Evlilik sağlık raporunun geçerlilik süresi, altı aydır. Çiftlerin nikah başvuru yapmadan önceki 6 ay içerisinde evlilik sağlık raporunu almak hakları mevcuttur. Ayrıca nikah için gerekli belgelerin geçerlilik süresi de altı aydır.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/evlilik-saglik-raporu-1.png

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/ehliyet-saglik-raporu-gruplari-ve-gecerlik-suresi.png

  Evlilik Sağlık Raporu Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

  Kişilerin evlilik için sağlık raporu almaları için bir sağlık kurumuna gitmeleri ve işlemleri bizzat kendilerinin yürütmesi gerekmektedir. Her ne kadar sağlık ocağı ve sağlık merkezlerinden rapor alınsa da bazı testler için hastanelere gitmek gerekmektedir. Bu yüzden gerekli teçhizatların bulunduğu kurumlarda sağlık raporu için gerekli işlemleri tamamlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. 50 yaş üzeri kadınlar menopoza girmişse ve bu kanıtlanmışsa, Akdeniz anemisi testi talep edilmez.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim