Sağlık Raporu - Hemen Alın | Yeşiltepe

Kişilerin sağlıklı olduğunun kanıtlanması gereken iş başvurusu, evlilik, askerlik, eğitim gibi durumlarda yetkili doktorlar tarafından verilen tıbbi belgeye sağlık raporu adı verilmektedir. Bu raporu alabilmek için bir sağlık kuruluşuna giderek gerekli test ve tahlilleri yaptırmanız gerekmektedir. Alınma amaçı farklı her sağlık raporu için farklı muayene uygulanır. Örneğin, evlilik için sağlık raporu alırken uygulanan test ile ehliyet alırken uygulanan testler birbirinden farklıdır.

Yetkili hekimler tarafından verilerek kişinin beden sağlığı, akıl sağlığı gibi unsurların yerinde olup olmadığını kanıtlayan belge olan sağlık raporu özel hastenelerden, devlet hastanelerinden ve aile hekiminden alınabilir. Ancak istenilen her testin ve tahlilin uygulanabildiği sağlık kurumunu seçerek kısa zamanda sağlık raporu alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/Sağlik-Raporu-Nasil-Alinir.png

Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Her kurumun sağlık raporu verme yetme yetkisi yoktur. Bu sebepten dolayı talep ettiğiniz sağlık raporunun ne için istendiğine göre yetkili kuruma başvuru yapmanız gerekir. Sağlık raporu almak için kişi, dilekçe ile başvuru sürecini gerçekleştirebilir. Ardından uygulanması gereken testler ve yapılması gereken tahliller için doktorlara tek tek muayene olması gerekir. Sağlık raporunun hazırlanma süresi tahlillere ve testlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hekimlerimize-danisin-1280x854-2.jpg

  Sağlık Raporu Çeşitleri

  İlk defa ehliyet alacak, ehliyet yenileme, ehliyete sınıf ekleme ve ehliyetin kaybolduğu durumlarda kişilerden ehliyet için sağlık raporu talep edilir. Ehliyet için sağlık raporu Yeşiltepe Polikliniği tarafından verilebilmektedir.

  Zorlu şartlarda çalışacak kişilerin genel sağlık durumunun işe elverişli olup olmadığını saptamak için, çalışanların uzun süreli izin alabilmeleri için, sporcuların lisans alabilmeleri için, askerlik muafiyeti için talep edilen sağlık raporu ise, sağlık kurulu raporu yani heyet raporudur.

  Kişinin işe girişte, işe elverişli olup olmadığının saptanması için talep edilen rapor ise, işe girme sağlık raporudur.

  Çiftlerin evlenmelerine engel olacak herhangi bir sağlık problemlerinin olup olmadığının tespit edilmesi için ise, evlilik için sağlık raporu talep edilmektedir.

  Gemi adamı sağlık raporu ise, kişilerin gemide çalışmak için herhangi bir sağlık ve beden sorununun olmadığını kanıtlayan belgedir.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/Sağlik-Raporu-İçin-Gerekli-Evraklar-ve-Yapilan-Testler.png

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen
  saglik raporu

  Sağlık Raporu İçin Gerekli Evraklar ve Yapılan Testler

  Sağlık raporu farklı amaçlarla alındığı için her alınma sebebi için farklı evraklar ve farklı testlerin uygulanması gerekir.

  Gemi adamı olur sağlık raporu alırken gerekli evraklar arasında nüfus cüzdanı ve fotokopisi, 2 adet fotoğraf yer alır. Akciğer grafisi, odyometri, EKG, hemogram, lipid paneli,  tam idrar tahlili, madde bağımlılığı testleri, göz muayeneleri, dahiliye, ortopedi, kardiyoloji ve psikiyatri; gemi adamı sağlık raporu almak için uygulanan test ve tetkikler arasında yer alır.

  Ehliyet için sağlık raporu alırken kimliğinizin ve iki adet biyometrik fotoğrafınızın yanınızda olması gereklidir. Bu sağlık raporunun alınması için uyku bozuklukları, denge kaybı, işitme kaybı, görme bozuklukğu, alkol ve madde bağımlılığı, gece ve renk körlüğü, katarakt ve epilepsi gibi hastalıkların varlığını tespit eden testler ve tahliller uygulanır.

  Evlilik için sağlık raporu alırken kiimlik bilgileri, iki adet fotoğraf, kişisel sağlık bilgi formu gerekli evraklardandır. Kan tahlili, akciğer filmi, Akdeniz anemisi testi evlilik için sağlık raporu alırken uygulanan testler ve tetkiklerdendir.

  İşe girme sağlık raporu alırken idrar tahlili, görme testi, işitme testi, kan sayımı, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve portör muayeneleri yapılmaktadır.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim