Ortodonti Tedavisi - Diş Çapraşıklığı Tedavisi | Yeşiltepe

Ortodonti (Diş Çapraşıklığı Tedavisi)

Dişlerin gözle görülebilecek şekilde çarpık olması nedeniyle ortaya çıkan kötü görünümü gidermek adına gerçekleştirilen ortodonti (diş çapraşıklığı tedavisi), genellikle 2 yıl süren bir işlemdir. Bu tür işlemlerin yapılabilmesi için ise diş etiyle ilgili herhangi bir rahatsızlığın olmaması gerekir. Şayet böyle bir rahatsızlığınız söz konusu ise öncelikle periodonti (diş eti hastalıkları ve cerrahisi) hizmetinden yararlanmanız, ardından diş çapraşıklığı tedavisi görmeniz doğru olur. Ayrıca tedavi sürecinde dişlerinizin temizliğine ve düzenli doktor kontrollerine özen göstermeniz oldukça önemlidir. Ortodonti tedavisiyle ilgili bilgi almak ve gerekli kontrolleri yaptırmak için polikliniğimizden destek alabilir, doğru tedavi yöntemleri sayesinde estetik bir duruş sergilemenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bu tür rahatsızlıklar için uyguladığımız ortodontik tedaviler ise rahatsızlığınızın boyutuna göre değişiklik gösterir. Bazen birkaç ay içerisinde tedaviler tamamlanırken bazen de birkaç yıl boyunca birtakım uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle uzman hekimlerimize görünerek süreçle ilgili daha detaylı bilgi alarak tedavi için gerekli adımları atabilirsiniz.

dis-caprasikligi

Diş Çapraşıklığı Tedavisi Neden Yapılmalı?

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak en fazla merak edilen konuların başında ortodonti (diş çapraşıklığı tedavisi) olur. Bu tür tedavileri gerektiren durumların başında dişlerin yamuk ve çarpık olması gelir. Gözle görülebilecek seviyede olan düzensiz görünüm, kişilerin estetik kaygı yaşamasına neden olur. Gülümserken ağzını kapatmak zorunda hisseden hastalar, öz güven konusunda da problem yaşamaya başlar. Eğer sizde de fark edilir seviyede diş çarpıklığı varsa polikliniğimizin verdiği kaliteli ve güvenilir hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede estetik bir gülümsemeye sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu tür rahatsızlıklar sadece kötü bir görünüm yaratmaz, aynı zamanda çiğneme ve ısırma gibi durumlarda sorun yaşamanıza da neden olabilir.

Ayrıca ağzını kapatırken zorluk yaşayabilir, dişlerinizin arasındaki boşluklar nedeniyle sıkıntı duyabilirsiniz. Hatta konuşurken ya da yutkunurken dilinizi ön dişlerinizin arasına sokabilir, bu nedenle peltek konuşabilirsiniz. Tüm bu sıkıntılardan kaçınmak için yılların verdiği deneyimle uzmanlaşan kaliteli ve güvenilir kliniğimizden hizmet alabilirsiniz. Ortodonti ya da periodonti gibi ağız ve diş sağlığı alanındaki tedavilerin yanı sıra; Covid 19 antikor ölçümü, sağlık raporu, hacamat tedavisi gibi çok çeşitli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Ortodonti Tedavisini Gerektiren Durumlar Nelerdir?

  Kendine özen gösteren kişiler için oldukça önemli bir tedavi olan ortodonti, aslında çapraşık ya da yamuk olan dişlerin olması gereken düzene sokulması için yapılan işlemleri kapsar. Ortodonti (diş çapraşıklığı tedavisi) için başvurabileceğiniz polikliniğimizde bu alanda uzman olan ekibimizle görüşerek ortodonti tedavisi hakkında daha net bilgiler alabilirsiniz. Bu tür tedavilere ise çok çeşitli durumlarda ihtiyaç duyulur. Şayet üst ön dişleriniz alt ön dişlerinize göre önde ise diş çapraşıklığı tedavisi için adım atabilirsiniz. Bu durumun tersi de söz konusu olabilir. Alt ön dişlerin üsttekilere göre önde olması da tedaviyi gerektiren hususlar arasındadır.

  Bazen dişler arasında boşluk olabilir, alt ve üst dişlerin belirli hatları denk düşmeyebilir ya da dişler istenmeyen şekilde birbirleriyle kavuşabilir. Bu tür durumlarda tel, braket veya lastik yardımıyla dişlerin doğru şekilde konumlandırılması sağlanır. Birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilecek olan tedaviler, oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Bu tür tedavilerde sabit yer tutucular da kullanılır. Bu tarz uygulamalar daha çok süt dişlerini erken kaybedenler için idealdir. Bunlara ek olarak parmak emme alışkanlığı olanlar, diş aralarında boşluk bulunanlar için de farklı seçenekler mevcuttur. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, kusursuz dişlere sahip olmak için gerekli uygulamaları gerçekleştirmek adına uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/ortodonti.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim