Diş Teli Tedavisi - Şeffaf Diş Teli | Yeşiltepe Polikliniği

Diş Teli Tedavisi 

Diş ile alakalı olarak yaşanan bütün sorunlar, kişilerde farklı rahatsızlıklara neden olur. Fiziksel açıdan zararlı olan bu durum, insanların psikolojilerini de olumsuz yönde etkiler. Hem psikolojik hem de fiziki açıdan rahatsızlık oluşturan birtakım diş problemlerinde diş teli tedavisi gibi bazı yöntemlerin uygulanması gerekli görülür. Diş teli tedavisi; diş ya da çene eklemindeki meydana gelen düzensizlik durumlarında, dişlerdeki çarpık görüntünün giderilmesi konusunda, dişlerin arasında mevcut olan boşlukların giderilmesi noktasında, gülüş tasarımında ve diğer diş tedavisi yöntemlerinde tercih edilen bir uygulamadır. Dental bir yöntem olarak bilinir. Bu tedavi sırasında, dişlerin üstüne teller yerleştirilir. Bu teller braket adı verilen kulplara geçirilir.

Metal şekildeki diş telleriyle belirlenen oranlarda sürekli biçimde güç uygulaması yapılır. Bu şekilde de dişler, istenen yönde ve pozisyona gelmeleri için zorlanır. Bu tedavi, uzun süren ve dişlere uygulanacak olan kuvvetin bazı aralıklarla tekrardan ayarlanmasına gerek duyulan bir yöntemdir. Bu nedenle süreç için hem detaylı bilgi sahibi olmak hem de güvenilir bir yeri tercih etmek son derece önemlidir. Özellikle son dönemlerde Hollywood gülüş tasarımı gibi kozmetik işlemlerin de öne çıkması, güvenli yer seçimini ekstra mühim bir hale getirir. Yeşiltepe Polikliniği, alanında uzman ekibiyle size en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinir. Yeşiltepe Polikliniğini güven içerisinde tercih edebilirsiniz. 

dis-teli-tedavisi

Diş Teli Tedavisi Nedir? Ne İşe Yarar? 

Diş teli tedavisi, uzun yıllardır uygulanan bir tedavi olarak öne çıkar. Dişlerde meydana gelen bozukluk ya da çapraz görüntü, genel olarak çene yapısında mevcut olan birtakım anatomik bozukluklardan dolayı ortaya çıkar. Kısa ve dar çene yapısına sahip kişilerde, dişler için gelişebilecekleri yeterli alan bulunmaz. Bundan dolayı da dişler, çapraz bir biçimde gelişimlerini tamamlar. Birtakım kemik diş hastalıkları sonucunda ağız kuruluğu gibi ortaya çıkan uyku apnesi, burun problemleri ya da geniz eti gibi hastalıklara bağlı olarak da çapraz bir görüntü oluşabilir. Bu yöntemle çenedeki sorunlar çözülür. Bu sayede dişler için uygun gelişim alanı yaratılır.

Bu tedavi yöntemi aynı zamanda Hollywood gülüş tasarımı kısmında da sıklıkla kullanılır. Bu işlemde ise kişilerin ağız yapısındaki bozukluklar porselen kaplama ile düzeltilir. Bu tedavi yöntemleri ile hem çene hem de diş uygun anatomik konuma getirilir. Dişlerle kemiklerin gelişim ve değişim süreci sürekli canlı biçimdedir. Bundan dolayı, uzun süre pasif biçimde kuvvet uygulandığı zaman olması gereken anatomik pozisyonlara kavuşmaya son derece müsaittir. Yeşiltepe Polikliniği ile hayal ettiğiniz gülüşlere ve sağlıklı dişlere kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz. 

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır ve Uygulaması Ne Zaman Başlar? 

  Diş teli tedavisi farklı yöntemlerle uygulanır. Bu yöntemler sırasında değişik aparatlar kullanılır. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen porselen dolgu da, diş eksikliklerini tamamlama konusunda uygulanan bir yöntemdir. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle beraber cerec adı verilen bir teknik aracılığıyla birtakım restorasyonlar yapılır. Porselen dolgu, madde kaybına uğrayan ve kron uygulamasının gerekli görüldüğü durumlarda sağlıklı yapıdaki dişlerin korunması adına tercih edilen bir tedavi olarak öne çıkar. Uygulaması son derece pratiktir. Bununla beraber uygulanan farklı seçenekler de vardır. Diş teli konusunda en sık olarak metal braketler tercih edilir. Bunun yanı sıra seramik braket, lingual braket (görünmeyen diş teli) ve aligner (şeffaf plak) de bu süreçte başvurulan diğer yöntemlerdir.

  Tedavi sırasında braket, ortodontik diş teli, ortodontik bant, diş teli lastiği, bukkal küp ve yüz maskesi gibi aparatlar kullanılır. Diş teli tedavileri genel olarak çocukların büyüme çağında oldukları dönemde uygulanır. 12 ile 13 yaşları bu uygulamanın başlanması için son derece idealdir. Bununla birlikte braketle yapılan tedaviler ise yetişkinlere rahatlıkla uygulanabilir. Ancak yetişkinlerin tedavi süreci çocukları oranla daha uzun sürebilir. Yeşiltepe Polikliniği ile bu tedavi süreçlerini en sağlıklı şekilde geçirebilirsiniz. 

  seffaf-dis-teli-tedavisi

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer? Tel Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  Diş teli tedavilerinin süresi sabit değildir. Genel olarak çene yapısı, kişinin sağlık durumu, tedavi tipi ve hastanın uyumu gibi faktörlere göre farklılık gösterir. Aynı zaman Hollywood gülüş tasarımı gibi kozmetik işlemlerin süresinde de farklılıklar görülebilir. Genel olarak bu tedaviler 1 ile 3 yıl arasında tamamlanır. Bazen bu süre uzayabilir. Tedavi sonrasında bazı aparatlar kullanılması gerekir. Tel kullanırken, ağız hijyenine özen göstermek son derece önemlidir. Mutlaka her yemek sonrasında fırçalama işlemi yapılması önerilir. Ağız bakım suyu da kullanılabilir.

  Buz ya da havuç gibi sert yüzeyli olan gıdaların tüketiminden uzak durmakta fayda vardır. Bu tedavilerin fiyatları da bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Porselen dolgu ile uygulanacak diğer tedavi yöntemleri arasında bazı farklılıklar görülebilir. Yeşiltepe Polikliniği, size en iyi fiyatla kaliteli hizmet sunmayı amaç edinir. Kusursuz gülüşler ve sağlıklı dişler için Yeşiltepe Polikliniğini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kliniğimizde diş ile ilgili tüm sorunlarınıza uygun fiyatlarla cevap bulabilirsiniz.

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim