Estetik Diş Hekimliği | Yeşiltepe Polikliniği

Estetik Diş Hekimliği

Güzel ve bakımlı görünmenin en önemli unsurlarından biri olan dişler, günümüzde oldukça özen gösterilen konular arasındadır. Ağız ve diş sağlığı açısından ihmal edilmemesi gereken dişler, estetik bir görünüm için de olmazsa olmaz ögelerdendir. Bu nedenle daha küçük yaşlarda olan çocuklar için pedodonti (çocuk diş hastalıkları) hizmeti alınması ve onların diş hekimlerinden korkmadan gerekli tedavileri görmesi için teşvik edilmesi gerekir. Bu sayede yetişkinlik dönemlerinde de estetik diş hekimliği uygulamaları konusunda bilgi sahibi olarak gerekli adımları atabilir, hem sağlık hem de estetik açıdan sıkıntı yaşamadan mükemmel gülüşlerin sahibi olabilirler. Şayet sarı dişlerinizde sarılık, çarpıklık, yamukluk, kırık ya da çatlak gibi durumlar mevcut ise gülüşünüzle istediğiniz etkiyi yaratmanız mümkün değildir.

Gelişen teknolojiyle birlikte dişler üzerinde yapılan işlemler de gelişme gösterir. Bu sayede kusursuz dişler ortaya çıkarılarak estetik bir görünüm yaratılır. Bu tür estetik uygulamalar öz güvenli olmanızı ve bulunduğunuz ortamda beğeni toplamanızı destekler. Bu nedenle gülüşünüzü geliştirmek, dişlerinizdeki problemleri çözmek ve bakımlı bir duruş sergilemek için polikliniğimizden destek alabilirsiniz.

estetik-dis-helimligi-hizmeti

Estetik Diş Hekimliğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Alanında uzman ve deneyimli olan ekibimizle iletişime geçerek estetik diş hekimliği hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi alabilir, ihtiyaçlarınızı karşılamak adına hangi adımları atmanız gerektiğini öğrenebilir ya da acil muayene ile durumunuzu öğrenebilirsiniz.. Mükemmel bir gülüş için dişlerinizin bakımlı ve düzgün görünmesi gerekir. Bu amaçla yararlanabileceğiniz çok çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunların başında ise dişin şekli, rengi ve boyutu ile ilgili yapılan işlemleri kapsayan bonding yani adeziv sistemler gelir. Bu yöntemden yararlanarak dişlerinizin düzenli durmasını, aralardaki boşlukların doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Estetik bir görünüm için dişlerin doğal görünmesi de çok önemlidir. Bu nedenle kompozit dolgu yöntemine talep oldukça fazladır.

Eskiden kullanılan gri dolguların yerini kompozit dolgu alarak dişlerin doğal ve güzel görünmesine destek olur. Diş eksikliği durumlarında ise porselen diş kaplama yöntemleri tercih edilir. Tek ya da çok sayıda dişiniz eksik olduğunda bu hizmetten faydalanarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Zirkonyum porselen, metal destekli kaplama ve lamine porselen gibi farklı seçenekleri bulunan bu yöntemlerle ilgili detaylı bilgi edinerek kendiniz için uygun seçeneğe yönelebilirsiniz. Bunların yanı sıra farklı yöntemler de bulunur. Sarı dişler için diş beyazlatma hizmeti, etkileyici görünüm için gülüş tasarımları gibi farklı seçenekler sizleri bekler. Dilediğiniz zaman uzman hekimlerimizle görüşerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda ideal yöntemleri belirleyebilir, koruyucu diş hekimliği hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Kişiye Özel Gülüş Tasarımında Estetik Diş Hekimliğinden Destek Alın

  Benzersiz bir gülüş için dişlerin sağlıklı ve bakımlı olması kadar, düzgün bir görünüme sahip olması da gerekir. Günümüzde yapılan kişiye özel gülüş tasarımları ile özgün ve güzel dişlerin ortaya çıkması mümkün olur. Siz de polikliniğimizden estetik diş hekimliği hizmeti alabilir, kendi isteklerinize uygun bir gülüş tasarımı talep edebilirsiniz. Herkesin istekleri farklı olduğu için gülüş tasarımlarının da kişiye özgü olması gerekir.

  Bazıları uzun dişlere yönelirken bazıları ise dudak desteğiyle bölgedeki kırışıklıkların görünümünü azaltmayı tercih eder. Bu nedenle uzman hekimimiz ile görüşerek şikâyetlerinizi ve beklentilerinizi anlatabilir, kendisinden uygulanabilecek yöntemlerle ilgili net bilgi alabilirsiniz. Böylece talepleriniz doğrultusunda oluşturulan gülüş tasarımına sahip olabilir ve mükemmel bir görünüm elde etmenin avantajını yaşayabilirsiniz. Diş beyazlatma, bonding, lamine diş, implant, zirkonyum diş, pembe estetik yani diş eti estetiği, protez diş, ortodonti gibi tüm yöntemler için bizden destek alabilir, hayalinizdeki gibi bir gülüşe sahip olmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

  estetik-dis-hekimligi

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim