Dijital Röntgen - Dijital Röntgen Hizmeti | Yeşiltepe Polikliniği

Dijital Röntgen

Dijital röntgen, vücudun çeşitli bölgelerinin detaylı bir şekilde görüntülenmesini sağlayan bir görüntüleme yöntemidir. Görüntüleme sağlamak için X ışınları kullanılır. Elde edilen görüntüler bilgisayar ortamına aktarılır. Birçok hastalığın teşhisinde etkili olan bu görüntüleme yöntemi polikliniğimizde mevcuttur. Bunun yanı sıra hastalarımıza dijital panoramik röntgen hizmeti de sunuyoruz. Dijital röntgen, gelişmiş bir teknoloji ürünü olduğu için detaylı bilgilere ulaşma imkânı sunar. Bu görüntüleme yönteminde sensörler kullanılır. Bu sayede hızlı bir çekim gerçekleştirilir. Röntgen uygulamaları X ışınları ile yapıldığı için radyasyona maruz kalınmasına neden olur. Sensörler yardımıyla hızlı şekilde tamamlanan görüntülemeler, hastaların radyasyona daha az maruz kalması konusunda etkilidir.

Çekilen görüntülerin bilgisayar ortamında incelenebilmesi hem hasta hem de incelemeyi yapan uzman için avantajlıdır. Bilgisayar ortamında birçok ayarın yapılması mümkün olduğu için yüksek görüntü kalitesi yakalamak mümkündür. Bu sayede teknik hatalar en aza indirgenir. Ayrıca çekim tekrarlarına gerek duyulmaz. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntülerin CD üzerine kayıt edilmesi mümkündür. Hastanın görüntü kayıtlarına sahip olması ve saklayabilmesi hasta için avantajlı bir durumdur. Teknolojik cihaz donanımı bakımından zengin olan polikliniğimizden dilediğiniz zaman görüntüleme hizmeti alabilirsiniz.

dijital-rontgen-hizmeti

Dijital Röntgen Çekimi Nasıl Yapılır?

Görüntüleme yöntemleri görüntülenmesi gereken bölgeye göre değişiklik gösterir. Her hastanın farklı bir rahatsızlığı olduğu için görüntüleme ihtiyaçları ve yöntemleri farklıdır. Örneğin; akciğer röntgeni çektirmek için herhangi bir madde kullanımına veya ön hazırlığa gerek yoktur. Fakat ince veya kalın bağırsak röntgeni çektirmek için hastanın bağırsaklarının tamamen temizlenmiş olması gerekir. Bu nedenle bağırsak röntgeni randevularına aç karnına gidilmesi gerekir. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda bağırsakların temizlenmesi için lavman da uygulanabilir. Özellikle kolon kanseri taramalarında yapılması gereken zorunlu işlemler arasında yer alır. Sindirim sistemi ile ilgili röntgenler yaklaşık 20 dakika sürer. Dijital sistemle yapılan görüntülemeler birçok rahatsızlığın teşhisini kolaylaştırır.

Radyoloji alanının ilk görüntüleme sistemi olan dijital röntgen, anomalilerin gözlenmesinde ve tanı konulmasında etkili olduğu için vücudun her bölümü için kullanılır. Aynı zamanda düşük maliyetli ve zaman kazandıran bir görüntüleme seçeneği olduğu için hastalar tarafından da tercih edilir. Özellikle de damar sistemi ile ilgili anevrizmalarına hızlı bir şekilde tanı konulması hasta sağlığı açısından son derece önemlidir. Dijital görüntüleme sistemi hızlı şekilde tanı koyma imkanı sunduğu için bu alanda da tercih edilir. Yüksek görüntü kalitesi sunan dijital görüntüleme sisteminden faydalanmak için polikliniğimizden randevu alabilirsiniz. Polikliniğimizde sunulan geniş hizmetlerden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz ve hatta hızlı Covid testi gibi son dönemde çok gerekli testlerinizde de en kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Dijital Röntgen Çektirmenin Zararları Var mıdır?

  Birçok hastalığın teşhis edilmesinde etkili olan dijital görüntüleme yöntemi, iyonize radyasyon içerir. İyonize radyasyonun daha çok embriyo, fetus ve bebeğe zararı bulunur. Bu nedenle hamile olan veya hamilelik şüphesi bulunan kadınların bu görüntüleme yönteminden uzak durması tavsiye edilir. Anne karnında gelişimi devam eden bebeklerin iyonize radyasyona maruz kalması zekâ sorunları, gelişim sorunları ve büyüme problemleri gibi çeşitli anomalilere neden olabilir.

  Anne karnındaki bebekleri radyasyonun zararlı etkilerinden korumak için hamilelik boyunca X ışınları ile yapılan görüntülemelerin ertelenmesi faydalı olur. Embriyo ve fetus gelişimini olumsuz şekilde etkileyen radyasyon sebebi ile hamile olma olasılığı taşıyan kadınların bu durumu netleştirmeden dijital görüntüleme yaptırmaması önerilir. Hamilelik süresince bebeğe zarar vermeyen tek görüntüleme sistemi ultrasondur. Görüntüleme için kullanılan radyoaktif ışınların yetişkinler üzerinde bebeklerde olduğu gibi olumsuz etkileri bulunmaz. Bu nedenle doktorların tavsiye ettiği durumlarda dijital görüntüleme sistemleri kullanılabilir. Polikliniğimizde gelişmiş cihazlarla sunduğumuz dijital röntgen hizmetinden faydalanmak için randevu alabilirsiniz.

  dijital-rontgen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim