Havuz İçin Sağlık Raporu ve Tahlilleri -

Havuz Raporu ve Tahlilleri

Yüzme, en sevilen aktiviteler arasında yer alır. Rahatlatan ve dinlendiren etkisi sayesinde birçok kişinin yoğun ilgi gösterdiği yüzme, sağlıklı egzersizler arasında da yer alır. Duruş bozukluklarından kaynaklanan ağrıları gidermek için ideal olan bu egzersizi, günümüzde havuzların yaygın olarak hizmet vermesinden dolayı yılın her mevsiminde yapmak mümkündür. Havuzda yüzebilmek için mikrobik ve virüs kaynaklı hastalıkları taşımamak gerekir. Düzenli olarak havuzda yüzmeyi seviyorsanız polikliniğimizde verdiğimiz hızlı antijen testi hizmeti sayesinde havuz güvenliğini tehlikeye atmadan havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Herkese açık havuzlarda birden fazla kişiye hizmet verilir.

Bu nedenle havuz suyunun her bakımdan temiz olması önemlidir. Havuzların temizliğinden işletmeciler sorumlu olsa da havuzu kullanan kişilerin de bazı sorumlulukları mevcuttur. Havuzu kullanan kişilerin hastalık taşımaması, açık yaraya sahip olmaması ve havuza girmeden önce duş alması havuz suyunu herkes için temiz güvenli tutar. Bu nedenle Covid-19 belirtileri gösteren kişilerin havuz kullanmadan önce antijen testi yaptırması önemlidir. Havuz işletmeleri, herkesin güvenliğini sağlamak amacıyla havuz kullanmayı talep eden üyelerinden havuz raporu ve tahlilleri talep eder. Çünkü havuz ortak kullanım alanıdır ve havuz suyundan hastalıkların bulaşma riski çok yüksektir. Havuz işletmelerinin talep ettiği tahlilleri ve raporu polikliniğimizden kolay bir şekilde alabilirsiniz.

yüzme-havuzu-saglik-raporu

Havuzların İstediği Tahliller Nelerdir?

Havuz suyu, bağırsak enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, üst solunum yolları hastalıkları, Hepatit B, mide hastalıkları, Covid-19, göz, kulak ve cilt enfeksiyonları gibi hastalıkların bulaşmasında etkilidir. Bu nedenle rahatsızlığı olan kişilerin iyileşmeden havuz kullanmaması faydalı olur. Polikliniğimizden gerektiğinde alabileceğiniz hızlı COVID testi sayesinde sosyal hayatınız aksamadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bireysel önlemler, toplumsal fayda sağlar. Bu nedenle profesyonel hizmet veren havuzlarda, havuzu kullanmak isteyen kişilerden ve üyelerden çeşitli tahlillerin yaptırılıp rapor halinde sunulması talep edilir.

Havuzların talep ettiği tahliller; hepatit B (HBsAg ve Anti Hbs), tam idrar tahlili, mantar direkt baskısı, mantar incelemesi ve hepatit A’dır. Bazı havuz işletmeleri havuz raporu ve tahlillerinde Hepatit C ve Anti HIV testlerini de talep eder. Havuzların talep ettiği bu tahlilleri polikliniğimizde randevu alarak yaptırabilirsiniz. Tam idrar tahlili ile mantar incelemesi 6 ay aralıklarla tekrarlanır. Hepatit B hastalığı için yapılan HBsAg ve Anti Hbs testlerinin sonuçları negatif ise koruyuculuk kazanmak için Hepatit B aşısı yaptırabilir. Anti Hbs testinin sonucu pozitif ise aşıya gerek duyulmaz. Bu testteki pozitif sonuç bağışıklık kazanıldığını gösterir. Polikliniğimizde enjeksiyon hizmeti de sunulur. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz tüm sağlık hizmetlerini kolay bir şekilde alabilirsiniz. Havuz işletmeleri tarafından istenen bu tahlillerin tamamı havuzu kullanan kişileri korumaya yöneliktir. Bu nedenle düzenli olan kişilerin hem kendi sağlığını hem de havuzu kullanan diğer kişilerin sağlığını güvende tutması adına özenli davranması gerekir.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Havuz Kullanımı İçin Neden Rapor İstenir?

  Havuz, herkese açık ortak kullanım alanıdır. Ortak kullanılan alanlar hastalıkları bulaştırma riski taşır. Havuzların suyu düzenli olarak temizlenir ve insanların kullanımı içi hijyenik bir hale getirilir. Bulaşıcı hastalık taşıyan tek bir kişi bile havuz suyunu diğer insanlar için riskli bir hale getirebilir. Havuz işletmeleri, hijyenini ve temizliğini üstlendiği havuzların herkes için güvenilir ve sağlıklı olmasını sağlamak için havuz raporu ve tahlillerini talep eder.

  Ortak kullanılan alanların temizliğinden bireysel olarak herkes sorumludur. Bu bilinç, toplumun birçok hastalıktan korunmasında etkilidir. Polikliniğimizde, toplumsal faydaya katkı sağlayan bu tahlillerin tamamını yaptırmak mümkündür. Kendi sağlığınızı ve çevrenizdekilerin güvenliğini sağlamak için polikliniğimizden randevu alarak havuzların talep ettiği havuz raporu ve tahlilleri alabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/havuz-saglik-raporu.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim