Koruyucu Diş Hekimliği | Yeşiltepe Polikliniği

Koruyucu Diş Hekimliği

Ağız ve diş sağlığı konusunda koruyucu önlemlerin alınması adına yapılan işlemlerin tamamı olarak bilinen koruyucu diş hekimliği, diş çürüğü ya da diş eti hastalıkları gibi sıklıkla ortaya çıkan rahatsızlıkları büyük ölçüde engelleyen birçok uygulamayı içerir. Siz de polikliniğimizden destek alarak bu hizmetten yararlanabilir, her daim sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Estetik diş hekimliği, implant, protez gibi hizmetlerden de yararlanabileceğiniz kliniğimizde deneyimli ve uzman hekimler eşliğinde diş çürüğü, diş eti iltihabı benzeri sorunların üstesinden gelebilir, bunların ortaya çıkma riskini de minimize edebilirsiniz. Bu alanda öncelikle doğru beslenme üzerine gerekli alışkanlıkların edindirilmesi ve düzenli diş, diş ipi kullanımının gerçekleştirilmesi üzerine çalışmalar yapılır.

Ayrıca flor uygulamaları gerçekleştirilir. Erken teşhis amacıyla düzenli olarak 6 ayda bir diş hekimi kontrollerinin yapılması, diş çürüğü riskinin belirlenmesi, diş gelişiminin takip edilmesi, yer tutucu kullanımının desteklenmesi, diş sağlığı eğitiminin verilmesi ve fissür örtücü uygulamaların yapılması gibi çok çeşitli işlemler yapılır. Bu sayede diş ve diş eti sağlığı en iyi şekilde korunarak hoş bir gülümseme için uygun zemin hazırlanır. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmeniz olacaktır.

koruyucu-dis-tedavisi

Fissür Örtücü Uygulamaların Sağladığı Avantajlar

Koruyucu diş hekimliği söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak fissür örtücü uygulamalar gelir. Dişlerin çürümemesi için yapılan bu tür koruyucu uygulamalarda özellikle diş yüzeylerindeki girintilere ve çıkıntılara dikkat edilir. Çünkü bu tür bölgelerde yemek artıklarından mikroplara kadar birçok farklı unsur birikir. Bu da zamanla dişlerin çürümesine neden olur.

Günümüzde diş hekimleri bu tür boşlukları dolgu olarak bilinen bir malzeme ile kapatır ve dişin kendi yüzeyine zarar vermeden normal diş görünümünü muhafaza eder. %80 civarında koruyuculuk ortaya çıkaran bu tür fissür uygulamaları, 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Böylece çürüklere karşı maksimum direnç gösteren dişler, uzun süre sağlıklı ve güçlü kalmayı başarır. Akıcı kıvamı olan ve çürüğe karşı koruma sağlayan fissür örtücü uygulamaları, oldukça rağbet gören işlemler arasına girmeyi başarır. Çürükler diş eti hastalıklarını artıran faktörlerden biri olduğu için bu tür koruyucu yöntemler, her açıdan destekleyicidir. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilir ve aklınızda oluşan soruları uzman ekibimize sorabilirsiniz. Ayrıca sadece diş ve diş eti rahatsızlıklarında değil; acil muayene, yara bakımı, serum takma gibi diğer hizmetlerimizden de yararlanmak için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Florlama İşlemi Nedir, Ne İşe Yarar?

  Çocuklarda süt dişleri ve sürekli dişler, hem yararlı hem de zararlı maddelere karşı emici özellikte olduğu için oldukça dikkatli hareket etmek gerekir. Bu nedenle flourid uygulamalara karşı oluşan talep fazlasıyla yoğundur. 15 yaşına kadar güçlenemeyen dişlerin flourid uygulamalarla korunması çok önemlidir. Bu tarz uygulamaları sadece diş çürüklerini önlemez, aynı zamanda dişin kendisiyle bir bütün oluşturarak dış etkenlere karşı daha uzun süre koruma sağlar. Yeterli miktarda olduğu sürece kusursuz bir işlev gösteren flor, vücudun ihtiyaç duyduğu maddeler arasında yer alır.

  Florun vücuda alınma süreci ise iki farklı şekilde gerçekleşir. İçme suyu, meyve suyu ya da gıda gibi besinler yardımıyla vücuda alınabileceği gibi, flor içeren tabletler ya da şuruplar tüketilebilir. Böylece alınan flor, dişlerin yüzeyinde depolanarak uzun süre etkisini en iyi şekilde gösterir. Koruyucu diş hekimliği konusunda merak ettiğiniz her şeyi bizimle irtibata geçerek öğrenebilir, dilediğiniz hizmetten yararlanmak için randevu alabilirsiniz.

  koruyucu-dis-hekimligi

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim