Yurtiçi Yurtdışı PCR Testi Tedavisi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Yurtiçi Yurtdışı PCR Testi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşam koşullarını olumsuz etkileyen Covid-19 virüsünün yayılma hızı yüksektir. Virüsün yayılmasını yavaşlatmak için tüm dünyada eş zamanlı tedbirler uygulanır. Yurtiçi yurtdışı PCR testi bu önlemlerden biridir. Virüsün yoğun olarak dolaşımda olmaması için yurt dışı seyahatlerinde Covid PCR testi zorunlu tutulur. Bazı durumlarda bu tedbir yurtiçi seyahatlerinde de uygulanır. Yurt dışına seyahat etmesi gereken kişilerin, seyahatlerinden en fazla 72 saat önce test yaptırması gerekir. Daha geri tarihli testler kabul görmez. Bireysel ve toplumsal fayda için yapılması zorunlu olan PCR testini polikliniğimizde yaptırarak kolay bir şekilde yurtdışı seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Corona hastalığı, özellikle bağışıklık sistemi zayıf ve kronik hastalık sahibi olan kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle toplumsal olarak tedbirleri önemsemek ve uygulamak gerekir. Bazı corona tedbirleri isteğe bağlı bazıları ise zorunludur.

Özellikle yurtdışı seyahatlerinde ve Corona hastası kişilerle temaslı olunması durumunda PCR testi bazı ülkelerde zorunlu olan tedbirler arasında yer alır. Bu nedenle test yaptırmadan herhangi bir ulaşım aracı ile ülkeden çıkmak mümkün değildir. Test sonucu negatif olan kişilerin seyahat engeli bulunmaz. Sonucu pozitif olan kişiler ise 14 gün karantina uygulamak zorunda kaldığı için seyahat edemez. Yurtdışına seyahat edebilmek için pozitif sonuçlu kişinin iyileşmiş olması gerekir.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/yurtdisi-pcr-testi.jpg

Yurt Dışına Çıkmayı Planlayan Kişiler İçin PCR Testi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yurt dışına çıkmayı planlayan kişilerin öncelikle gidecekleri ülkenin PCR testi isteyip istemediğini kontrol etmesi gerekir. Dünya ülkelerinin büyük çoğunluğu yurtdışından gelen yolculardan test isterken, bazı ülkeler bu testi talep etmez. Yurtiçi yurtdışı PCR testi için bazı kuruluşlar Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilir. Polikliniğimiz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bir kurum olduğu için yurtdışı seyahatlerinden önce PCR testini polikliniğimizde yaptırabilirsiniz. Polikliniğimizde verilen hizmetler arasında hızlı Covid testi yapılması da mevcuttur. Bu test sayesinde hastalığa karşı bağışıklık kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Corona hastalığı semptomlarını göstermeyen ve temaslı olmayan kişilere zorunlu test uygulaması yoktur. Fakat güncellenen yeni seyahat kuralları gereğince birçok ülke PCR testini zorunlu kılar. Çünkü birçok ülke aşılama ile kendi sınırları içerisinde toplumsal refahı ve güvenliği sağlamaya çalışır.

Tek bir virüslü kişinin ülkeye girişi, virüsün geniş kitlelere yayılmasına neden olabilir. Bu denli hızlı yayılan virüsün dünya çapında yayılmasını yavaşlatmak ve azaltmak için bu tedbirler gereklidir. PCR testi her yaş grubuna yapılabilir. Bu nedenle test zorunluluğu çocuk yolcular için de geçerlidir. Güvenli ve kolay bir şekilde yurt dışına seyahat edebilmek için yolculuğunuzdan en geç 72 saat önce polikliniğimizde PCR testi yaptırabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Yurtiçi Yurtdışı PCR Testi Nasıl Yapılır?

  Yurt dışına çıkmak için yapılan PCR testi genel uygulamadaki test ile benzer şekilde uygulanır. PCR testi, sürüntü örneği ile yapılır. Test yapmak için boğaz ve burundan ince çubuk yardımı ile sürüntü alınır. Çubukların ucunda pamuk bulunduğu için sürüntü pamuğa tutunur. Ayrıca pamuk, örnek alımı sırasında batma hissi, ağrı veya acı oluşmasına engel olur. İlerlemiş bir hastalık mevcut değil ise boğaz ve burundan örnek almak yeterlidir. Öksürük ile çıkan balgamdan da örnek alınabilir. Seyri ilerlemiş hastalıklarda ise solunum yollarından sürüntü örneği alınması gerekir. Yapılan testin sonucu genellikle 1-3 saat arası alınabilir. Hızlı sonuç alınabilen testlerde bekleme süresi daha da kısa olur. Yurtdışına güvenli ve kolay seyahat edebilmek için polikliniğimizde yurtiçi yurtdışı PCR testi yaptırabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/yurtdisi-seyahat-pcr-testi.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim