Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi | Yeşiltepe Polikliniği

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum, korozyona uğramayan ve oldukça sağlam olan bir metal türüdür. Uzun yıllardır diş tedavisinde kullanıldığı için birçok kullanıcının tercihleri arasında yer alır. Zirkonyum metali öncelikle fırında işlenerek zirkonya seramiği haline getirilir. Bu formu beyaz renkte olduğu için rahatlıkla diş tedavisinde kullanılabilir. Zirkonyum kaplama metal destekli ya da desteksiz olmak üzere ikiye ayrılır.

Emax Veneer kaplama gibi çokça tercih edilen bu yöntem estetik gülüşe ulaşmanızı sağlar. İnsan vücudu ile uyumlu olması sayesinde birçok diş hekiminin tercih ettiği zirkonyum kaplama yöntemi beyaz görüntüsü sayesinde estetik görünür. Hollywood gülüş tasarımı için tercih edilen yöntemlerin başında da yine zirkonyum gelir. Özellikle tedavi sonrasına estetik görüntü oldukça önemlidir. Bu estetik ihtiyaç, diş hekimlerinin zirkonyum metalinden kaplama kullanmasında oldukça etkili olan yöntemlerdendir. Zirkonyumun ön dişlerde kullanılması estetik açıdan tercih edilirken arka dişlerde kullanılması sağlamlığından dolayı tercih edilir. Birçok diş hekiminin öncelikli tercihleri arasında yer alan bu metal hem dayanıklı hem de güzel bir görüntü sunması sebebiyle kullanılır. Yeşiltepe Polikliniği sayesinde siz de hayalinizdeki gülüşe kolayca kavuşabilirsiniz.

zirkonyum-dis-kaplama

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş hekimlerinin önerisi ve tavsiyesi üzerine ihtiyacınız olan yöntemi belirledikten sonra zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. Bu yöntem ile sabit protezlerin yapım aşamaları aynıdır. Öncelikle diş, metal destekli kaplamada yapıldığı gibi küçültülür. Bu aşamadan sonra diş etlerinin iyileşmesi beklenir.

Daha sonra özel ölçü yöntemleri ve 3 boyutlu cihazlarla diş ve ağız yapısı ölçüsü alınır. Bu alınan ölçüler zirkonyum bloğa dönüştürülüp bilgisayar tarafından kontrol edildikten sonra zirkonyum altyapısı tamamlanır. Laboratuvar ortamında kullanılan dişe en uygun renkte olan zirkonyumun alt yapısı işlenir. Daha sonra üzerine porselen üst yapısı işlenerek dişe uygunluğu test edilir. Bu işlem ağız ve diş yapısına uygun olması için oldukça önemlidir. Bu sebeple titizlikle çalışılır. Son aşamada ise ağız sağlığına herhangi bir tehdidi olmayan özel yapıştırıcılar yardımıyla dişe tamamen adapte olması sağlanır.

Adaptasyon işlemi tamamlandıktan sonra kullanan kişinin ana dişi ile hiçbir farkın olmadığı da gözle görülür. Tüm bu işlemler sırasında lokal anestezi kullanıldığı için herhangi bir acı duymadan tedavi olabilir, kaplamayı gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Yeşiltepe Polikliniği sayesinde ihtiyacınız olan Hollywood gülüş tasarımına bu sayede kolayca ulaşabilirsiniz. Emax Veneer kaplama yöntemi ile de sahip olabileceğiniz bu tasarımı Yeşiltepe Polikliniği ile yaptırabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Zirkonyum Kaplama Neden Tercih Edilir?

  Birçok diş hekiminin dayanıklı yapısı sebebiyle tercih ettiği zirkonyum kaplama, kullanıcıların da güzel görünmesi sebebiyle tercihleri arasında yer alır. Kırılmış, kesilmiş ya da şekli bozulmuş olan dişlerin yanı sıra çarpık ya da ayrık olan dişlerde de tercih edilen bu yöntem ortodontik tedavinin tercih edilmediği durumlarda kullanılır. Ayrıca dolgu yapılamayacak kadar çok hasar gören dişlerin kaplamasında ve revizyonunda da bu yöntem tercih edildiği için hem diş hekimleri hem de kullanıcıların memnun kaldığı kaplama yöntemlerinden bir tanesidir.

  Bunun haricinde Emax Veneer kaplama gibi uygulama yöntemi olduğu için estetik bir gülüşe sahip olmanızı sağlar. Özellikle renk değişimine uğramadığı için rengi değişmiş ya da sararmış olan dolgularda tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca sağlam bir metal olduğu için sadece ön dişlerde değil arka dişlerde kaplama ya da köprü olarak da kullanılır. Zirkonyum kaplama on grup implant üstü protezlerde tercih edilebileceği gibi birçok kullanıcının gülüş estetiğinde de tercih edilir. Ayrıca doğal metal olduğu için alerjik reaksiyona sebep olmadan sağlıklı bir şekilde kullanabilmenize yardımcı olur. Siz de Yeşiltepe Polikliniği ile zirkonyum yöntemi kullanarak ihtiyacınız olan Hollywood gülüş tasarımına ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2022/01/zirkonyum-kaplama.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

  Birçok insanın diş tedavisinde tercih ettiği yöntemlerin başında gelen zirkonyum kaplama, özellikle gülüş estetiği için tercih edilen bir yöntemdir. Diş beyazlatma yöntemleri sonrasında hala renk değişimi olan dişlerin kaplanmasında tercih edilen zirkonyumun birçok farklı avantajı da vardır. Diş hekimlerinin özellikle Hollywood gülüş tasarımı için tercih ettiği bu kaplama hemen herkesin severek kullandığı bir yöntemdir. Diş eti hastalıklarının tamamında görülebilen morluklar zirkonyumda görünmemesi yine avantajları arasında yer alır. Herhangi bir ağır metale sahip olmadığı için alerjik reaksiyon görünmez. Bu sebeple hassas diş etine sahip olan insanların bile rahatlıkla tercih edebileceği bir yöntemdir. Sahip olduğu ısı yalıtma özelliği sayesinde sıcak ve soğuk hassasiyetine de sebep olmaz.

  Ortodontik tedavinin uygulanamadığı dişlerde, özellikle ayrık ve çarpık olan dişlerin tedavisinde zirkonyum tercih edilebileceği gibi Emax Veneer tarzında bir kaplama yöntemi de tercih edilebilir. Sağlam yapısı sayesinde arka dişlerin kaplanmasında kullanılmasının yanı sıra estetik görünümü sayesinde ön dişlerin kaplamasında kullanılır. Ayrıca ileri ve kalıtsal renkleşmenin tedavisinde tercih edilen bu yöntem rengi ve yapısı bozulan eski dolguların yenilenmesinde de kullanılabilir. Işık geçirgenliğinin az olması sayesinde doğal dişlere en yakın görüntüyü verir. Bu sayede ana dişlerinizden herhangi bir farkı olmaz. Tüm bu avantajlara Yeşiltepe Polikliniği ile zirkonyum metalinden yapılan kaplama sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim