Pedodonti (Çocuk Diş Hastalıkları) Tedavisi | Yeşiltepe

Pedodonti (Çocuk Diş Hastalıkları)

0 ile 15 yaş aralığında bulunan çocukların diş tedavisiyle ilgilenen pedodonti (çocuk diş hastalıkları), çocuklarda süt dişlerin yanı sıra, kalıcı dişlerin korunması amacıyla uygulanan tedavilerin tamamını kapsar. Kanal tedavisinden kök ucu açık dişlerin tedavisine, diş çekiminden ortodonti (diş çapraşıklığı tedavisi) işlemlerine kadar çok çeşitli uygulamalar için tercih edebileceğiniz pedodonti, kliniğimiz bünyesinde sizlere sunulan hizmetler arasında yer alır. Çocuğunuzun travma görmüş dişlerine, diş eti hastalığına, sallanan dişine ve daha pek çok diş rahatsızlığına çözüm getiren uzman hekimlerimiz, çocuklarda diş hekimi korkusu oluşmaması adına uygulamalarını özenle gerçekleştirir. Bu sayede kendini güvende hisseden ve sağlıklı dişlere sahip olan çocuklar, düzenli olarak diş hekimi kontrollerine gitmeyi alışkanlık haline getirir.

Çocuğunuzun yetişkinlik dönemlerinde de diş hekimi koltuğunda kendini rahat hissedebilmesi için bu alanda uzmanlık ve deneyim edinmiş olan ekibimizden gönül rahatlığıyla destek alabilirsiniz. Pedodonti alanındaki hekimlerin diş hekimliği fakültesindeki eğitiminin ardından Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı’na yönelerek doktora ya da uzmanlık eğitimlerini tamamlamış olması gerekir. Bu sayede diş hekimi çocuklarla nasıl iletişime gireceğini ve tedavi sürecini hangi adımlarla tamamlayacağını iyi bilir. Çocuğunuzun ağız ve diş sağlığı için en doğru tercihi yaparak bu alanda yetkin olan hekimlerden destek alabilirsiniz.

pedodonti

Pedodontistlerden Profesyonel Destek Almanın Sağladığı Avantajlar

Doğumdan 15 yaşına kadar geçen süreçte çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen pedodontistler, pedodonti (çocuk diş hastalıkları) alanında edindikleri uzmanlıkla çocukların dişlerini korur ve gerekli tedavileri gerçekleştirir. Çocuklarda diş hekimi korkusunun gelişmesini engelleyen, çürük risk grubunu belirleyerek gerekli programları düzenleyen, ağız hijyeni konusunda onları bilgilendiren ve çene ile diş gelişimini takip eden pedodontistler, özel ilgi gerektiren çocuklara da titizlikle yaklaşır. Dişlerdeki çürükleri gideren, oluşan travmaları tedavi eden, kalıtsal rahatsızlıklarla ilgili sorunları ortadan kaldıran hekimler, hem süt hem de kalıcı dişlerin korunmasına destek olur. Sadece sağlıklı çocukların değil, çeşitli hastalıkları ve engelleri olan çocuklarla da ilgilenerek özel bakım gösterir.

Diyabet, kalp, böbrek, down sendromu, otizm, hiperaktivite gibi çok çeşitli rahatsızlıkların görüldüğü çocuklarda nasıl bir yaklaşım sergilemesini iyi bilen pedodontistler; çocukların endişeden, korkudan ve acıdan uzak bir şekilde tedavi olmasına yardımcı olur. Siz de çocuğunuzun diş hekimi korkusu olmadan gerekli tedavilerini tamamlaması ve sağlıklı dişlere sahip olması için polikliniğimizin sizler için sunduğu pedodonti hizmetinden yararlanabilir, aynı zamanda hızlı covid testi, sağlık kurulu raporu, diyetisyen, kan tahlili gibi diğer hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  İlk Pedodonti Randevusunda Yapılan İşlemler Nelerdir?

  Çocuğunuzun ağız ve diş sağlığı konusunda sorun yaşamaması adına kliniğimizde verilen pedodonti hizmetinden yararlanabilirsiniz. Çocuğunuzun pedodontist ile ilk randevusunda öncelikle ışık ve ayna yardımıyla tüm dişler incelenir. Ayrıca ağız içerisindeki yumuşak dokular kontrol edilir. Şayet herhangi bir sorun varsa bunlar tespit edilir ve tedavi için hangi yöntemlerin kullanıldığı belirlenir. Çocuğunuzun tedavi süreci sizinle paylaşılır. Bu tedavinin desteklenmesi amacıyla çocuğunuzun beslenme düzenine yönelik tavsiyeler verilir ve koruyucu ek uygulamalar hakkında bilgi verilir. Tedavide kullanılan el aletlerinin tamamı hakkında temel bilgiler çocukla paylaşılır. Bu sayede çocuğun bu aletlerden korkmasının önüne geçilir ve diş hekimi fobisinin oluşmaması için uygun koşullar sağlanır.

  Tedavi sürecinde ebeveynlere de düşen görevler vardır. Seansların her birinde ebeveynlerden birinin çocukla beraber olması tercih edilir. Ayrıca pedodonti (çocuk diş hastalıkları) için yapılan uygulamalarda aksi söylenmedikçe çocuğun tok olması gerekir. Çocuğun endişe etmemesi için ona yoruldun mu, acıyor mu, endişeli misin gibi sorular sormaktan kaçınmanız önemlidir. Bu tür sorular onun motivasyonunu düşürür ve kendini güvensiz hissetmesine neden olur. Pedodonti ile ilgili detaylı bilgi almak ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için bizimle irtibata geçebilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

  cocuk-dis-hekimligi

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim