Covid Aşısı Sonrası Antikor Testi - Hızlı & Anında Sonuç

Covid Aşısı Sonrası Antikor Testi

Covid-19 virüsü nedeniyle devam eden pandemi sürecinde, hastalığa karşı geliştirilen yeni mücadele yöntemleri toplumsal refahın artmasında etkilidir. Başlatılan kitlesel aşılama sayesinde sağlıklı bireylerde antikor gelişiminin artış gösterdiği göz ardı edilemeyen bir gerçektir. Corona hastalığına yakalanan kişiler de antikor üretir. Üretilen antikor miktarını öğrenmek için covid sonrası antikor testi yapılabilir. Covid-19 virüsü, vücut sistemlerini olumsuz etkileyen bir virüs çeşididir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan ve kronik hastalığı bulunan kişilerin yaşamını tehlikeye düşürecek kadar güçlü bir virüstür. Vücutta antikor oluşması, bağışıklık sisteminin virüsle mücadelesini kolaylaştırır. Corona hastalığı geçiren kişilerin vücudu doğal antikor üretir. Üretilen bu antikor, kişileri hastalıktan korumaya veya hastalığa karşı daha güçlü direnmeye yardımcı olur. Corona hastalığından korunmanın en etkili yolu vücutta antikor oluşmasıdır. Maske kullanmak, sosyal mesafeyi korumak, kapalı ve kalabalık alanlardan uzak durmak bu viral hastalıktan korunmak için yeterli olmayabilir. Corona hastalığından korunmanın en ideal yolu aşı olmaktır. Aşı sayesinde gelişen antikorlar, vücudu Covid-19 virüsüne karşı güçlü kılar. Aşı sonrası oluşan antikor miktarı her bireyde farklılık gösterir. Covid-19 aşısı olduysanız ve vücudunuzda üretilen antikor seviyesini merak ediyorsanız polikliniğimizde Covid aşısı sonrası antikor testi yaptırabilirsiniz.

asi-sonrasi-antikor-testi

Ne Zaman Covid Aşısı Sonrası Antikor Testi Yapılır?

Covid aşısı sonrası antikor testinin yapılması için aşının üzerinden en az 14 gün geçmesi gerekir. Test için en ideal zaman aralığı 14 ila 21. gün arasıdır. Covid-19 virüsüne karşı tek doz aşılama yeterli olmadığı için aşı, kitlesel olarak çift doz uygulanır. Bu nedenle aşı sonrası antikor testi yaptırmak için 2 doz aşının tamamlanmış olması gerekir. Polikliniğimizde yapılan aşı sonrası antikor testi sonucunu kısa sürede almak mümkündür. Antikor testinin yanı sıra polikliniğimizde tam teşekküllü sağlık raporu hizmeti de mevcuttur. Her bireyde üretilen antikor miktarı farklıdır. Bazı bireylerin ürettiği antikor miktarı hastalığa karşı bağışıklık kazanılmasını sağlarken bazı bireyler düşük antikor üretimine bağlı olarak bağışıklık oluşmadığı gözlemlenebilir. Bu durum ancak testler sonrasına net bir şekilde anlaşılabilir. Bu nedenle çift doz aşı olan fakat antikor testi yaptırmayan kişilerin Corona tedbirlerini uygulamaya devam etmeleri önemlidir. Vücudun Covid-19 virüsüne karşı bağışıklık kazanabilmesi için vücudun belirli bir düzeyde antikor üretmesi gerekir. Yeterli miktarda antikor üretiminin sağlanamadığı durumlarda vücut, Corona hastalığına karşı bağışıklık kazanamaz. Antikor testi, birden fazla sayıda yaptırmak mümkündür. Antikor seviyenizi öğrenerek bağışıklık durumunuzu takip edebilmek için belirli aralıklarla polikliniğimizde antikor testi yaptırabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Antikor Testi Neden Önemlidir?

  Aşı veya hastalık sonrası üretilen antikor, vücudun hastalığa karşı bağışıklık kazandığını gösterir. Özellikle Covid aşısı sonrası antikor testi ile virüsü fark etmeden taşıyan ve iyileşen kişileri tespit etmek için ideal bir yöntemdir. Kişilerin bağışıklık kazanması, toplum içinde güvenli şekilde bulunmasını sağlar. Antikor testinin toplumsal olarak önemi şu şekilde ifade edilebilir; antikor testi sayesinde ülke çapında virüs ile karşılaşan kişilerin sayısı net bir şekilde tespit edilebilir. Covid-19 virüsünü bilmeden taşıyan kişiler tespit edilebilir. Virüsün yayılmasını engellemek veya yavaşlatmak için alınan önlemlerin etkili olup olmadığı değerlendirilebilir, ayrıca çalışan ve enfekte olan kişilerin güvenli bir şekilde işe dönüş zamanları tespit edilebilir. Covid-19 virüsü, hem çabuk yayılan hem de sık sık mutasyona uğrayan bir virüstür. Bu nedenle çift doz aşılamadan sonra bile Corona tedbirlerini devam ettirmek önemlidir. Belirli aralıklarla antikor testi yaptırarak bağışıklığınızı değerlendirebilirsiniz. Polikliniğimizde Covid aşısı sonrası antikor testi yaptırmak için randevu alabilirsiniz.

  covid-asisi-sonrasi-antikor-testi

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim