Endodonti - Kanal Tedavisi Fiyatları | Yeşiltepe Poliklinigi

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Ağız problemlerinin başında gelen çürük oluşumunu gidermek için kullanılan kanal tedavisi birçok farklı şekilde yapılsa da özünde amacı dişi kurtarmaktır. Diş hekimlerinin temel prensiplerinden bir tanesi ana dişlerin sağlığına kavuşması olduğu için birçok hekim çürük dişler için endodonti (kanal tedavisi) yöntemini kullanır. Bu işleme başlamadan önce de dişin mevcut durumu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu sebeple dental tomografi özellikle işlemlere başlamadan önce hekimler tarafından istenen görüntüleme yöntemidir. Polikliniğimizde her türlü görüntüleme tekniği ile doğru teşhis yapılma imkanı olur. Uzman sağlık personelimiz en uygun tedavi ile sağlığınız koruma altına alarak, kaliteli yaşam için en uygun adımları atmanıza yardımcı olur. Diş sağlığınız için en uygun seçenekleri öğrenmek için bizi her zaman arayabilirsiniz, diş hekimlerimiz ile görüşebilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetleri için bizi aramanız yeterlidir.

kanal-tedavisi

Endodonti Yapım Aşamaları

Diş hekimlerimizin öncelikli amaçları arasında bulunan ana dişin kurtarılması sebebiyle tercih edilen endodonti (kanal tedavisi) yöntemi birçok hastanın tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Öncelikle çürümüş dişin pulpasında bulunan damar ve sinirlerin bölgeden çıkarılması gerekir. Bu işlem sonrasında orada oluşan boşluğun işleme özel malzemeler kullanılarak tedavi edilir. Dezenfekte işleminin ardından mevcut kanal yapısı genişletilir ve kanallarda sinir ve damarların çıkarılmasından dolayı oluşan boşluklar özel bir dolgu malzemesi kullanılarak kapatılır. Bu işlem sayesinde de ana diş kurtarılarak dişteki çürük kısım temizlenir. Bütün bu işlemlerin doğru bir şekilde yapılabilmesi için ise dental tomografi şarttır.

Endodonti (kanal tedavisi) işlemleri için yardım alabileceğiniz uzman kadromuz çürük dişinizden kurtulmanıza yardımcı olmak için hazırdır. İhtiyaç duyduğunuz her konuda yardımcı olabilen uzman hekimlerimiz ile tedavi sürecinde oluşabilecek sorunları en aza indirmeyi hedefliyoruz. Diş hekiminizin bu tedavi yönteminde karar vermesinden sonra da ihtiyaç duyduğunuz tüm dental tomografi sürecinde yanınızdayız. Polikliniğimize gelerek uzman hekimlerimiz ile görüşebilir, ihtiyaç duyduğunuz her konuda soru sorarak tedavi sürecinin nasıl olacağı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm bunların ışığında tedavinin öncesinde ve sonrasında uzman kadromuz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm yardımı size sağlamak için hazırız. Tedavileriniz öncesinde de gerekli olabilecek hızlı COVID testi ihtiyaçlarınızda da bizden destek alabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Kanal Tedavisi İçin Hazırlık Süreci Nasıldır?

  Dişinizin ihtiyacı olan tedavi yöntemine karar vermek için öncelikle uzman hekimlerimizle görüşmeniz gerekir. Hekimimizin tavsiyesi üzerine tedavinize başlamak için gereken tüm bilgiyi polikliniğimizden alabilirsiniz. Bununla birlikte aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını da yine uzman kadromuzdan öğrenebilir, gönül rahatlığı ile işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Uzman hekimimizin yönlendirmesi üzerine dental tomografiniz çekildikten sonra nasıl bir tedavi yöntemi izleyeceğinize hekimimiz ile karar verebilirsiniz. Endodonti (kanal tedavisi) için öncelikle lokal anestezi uygulanarak sorunlu olan dişin olduğu bölge uyuşturulur. Uyuşma işlemi tamamlandıktan sonra bölgedeki diş özü temizlenerek alan açılır. İçi açılan alana dezenfekte işlemi uygulanır ve özel bir ilaç ile temizlenir. Daha sonra bölgedeki damar ve sinirler çıkarılır. İşlemin ardından bölge özel bir malzeme ile doldurularak kapatılır. Bu sayede ana dişinizin en az hasarla tedavi edilmesi sağlanır. Bütün işlemler bittikten sonra sağlıklı bir şekilde dişinizi kullanabilirsiniz. Bütün diş hekimlerinin olduğu gibi hekimlerimizin de öncelikli amaçları arasında çürümüş dişin son raddeye kadar kurtarılması vardır.

  endodonti-kanal-tedavisi

  Bu sebeple mevcut sorunda dişi çekmek yerine bu alanı en efektif şekilde nasıl kurtarabilirim sorusu ile hareket ederler. Bu sebeple tomografi sonrasında nasıl bir yol izlemek gerektiğine tüm bilgilendirmeler sonunda hekimimiz ile birlikte karar vermeniz oldukça önemlidir. Hekimlerimizin yönlendirmeleri doğrultusunda size en uygun olan tedaviyi bulabilir, uzman kadromuz ile güvenli bir şekilde tedavinize başlayabilirsiniz. Endodonti (kanal tedavisi) için gereken tüm işlemleri uzman diş hekimleri yönlendirmesi ile yaptırabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her konuda bilgi alabileceğiniz hekimlerimiz sayesinde tedavi sürecini de detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Polikliniğimizi ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri alabilir, tedavi olacağınız hekiminiz ile detaylı bir şekilde konuşarak süreci öğrenebilirsiniz.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim