Emax Veneer Diş Kaplama Tedavisi | Yeşiltepe Polikliniği

Emax Veneer Kaplama

Emax veneer kaplama, son zamanlarda diş tedavisi yaptırmak isteyene birçok kişi tarafından merak edilen bir husustur. Genel olarak zirkonyum kaplama gibi işlemlerle karşılaştırılıp karıştırılır. Estetik görüntü insanlar tarafından her zaman ön planda tutulur. Bu yöntemde de estetik açıdan güzel bir görüntü ortaya çıkarmak amaç edinilir. Günümüzde özellikle ünlüler tarafından sık sık tercih edilen tedavi yöntemi olarak bilinir. Dil yapısında yıpranma ya da birtakım hasarlar meydana gelen kişiler, gülümseme konusunda çekingen davranırlar. Özellikle bu sorunlar ön dişlerde ise, durum psikolojik açıdan da rahatsız edici bir hale gelir. İnsanlar bu durumda genel olarak dişlerinin görünmeyeceği şekilde ya da elleriyle dişlerini kapatıp gülerler.

Emax veneer kaplama yöntemi, son dönemlerde estetik diş hekimliği alanında sıklıkla kullanılır. Üst seviyede kaplama tekniği olarak kişilerin karşısına çıkar. Emax kuron içeriğinde yer alan zirkoryum bileşenler 360 ile 1000 MP oranındaki basınç seviyesine karşı son derece ileti şekilde direnç sağlar. İçerisinde bulunan lityum disilikat, kullanılacak olan materyalin hem saydamlık hem de ışık geçirgenlik oranını artırır. Bu sayede de ortaya hem doğal hem de oldukça hoş bir görüntü çıkar. Yeşiltepe Polikliniği, bu konuda da sizlere kaliteli ve hijyenik bir hizmet sunar. Bu işlemi ve zirkonyum kaplama gibi diğer teknikleri güven içerisinde yaptırabilirsiniz. 

emax-dis-kaplama

Emax Veneer Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?  

Emax veneer kaplama, özellikle son yıllarda sıklıkla adından söz ettiren bir teknik olarak ortaya çıkar. Porselen dolgu işlemi ile de sık sık kıyaslanır. Emax kaplama tekniği farklı durumlarda uygulanabilir. Emax kaplama tekniğinde kullanılan malzemeler saydam yapıda, kırılmalara ve bükülmelere karşı da dayanıklı oldukları için dişleri kusursuz bir görüntüye kavuşturur. Sararmış dişlerde sıklıkla tercih edilir. Bu teknik eğri dişlerde de etkilidir. Özellikle ön bölgelerdeki eğri dişlerin şekillerini ve yapılarını düzenli bir hale getirir. Ön dişlerin yer aldığı bölgede optimum seviyede sonuçlar verir. Kanal tedavisi yönteminin tercih edildiği dişlerin, kırılganlık konusunda eğilimleri vardır.

Emax kaplama yöntemi estetik olarak sunduğu hoş görüntünün haricinde bu gibi kanal tedavisinin uygulandığı ve buna bağlı olarak da kırılgan yapıdaki dişlerin onarılması konusun son derece ideal bir tercih olur. Diş çürüklerinde ya da birtakım travmalara bağlı olarak kırılan dişlerde de bu yöntem uygulanabilir. Yeşiltepe Polikliniği, bu yöntemi sizlere en iyi şekilde sunmayı amaç edinir. Porselen dolgu ve diğer tüm işlemleri yaptırmak için tercih edebilirsiniz. 

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Emax Veneer Kaplama Avantajları Nelerdir? 

  Emax tekniği pek çok açıdan avantaj sunar. Zirkonyum kaplama yaptırmayı düşünen kişiler tarafından da bu konu sık sık araştırılır. Bu teknik özellikle ön dişlerde uygulanır. Estetik bir görünüm elde etmek amacıyla uygulanan kaplama yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alır. Seramik malzemeler yapılan bu yöntemde, kişilerin kendi dişleriyle uyum yakalamak amaçlanır. Işık yansıtma özelliği estetik açıdan dikkat çeker. Doğal diş yapısına yakın malzemeler kullanılır. Bu kaplama yönteminde malzemelerin içinde herhangi bir metal alt yapıya yer verilmez. Bu durum da doğal bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bu özelliğinden dolayı zirkonyum kaplama ile aynı yapıya sahip malzemeler kullanılır. Cam seramiğin, çiğneme kuvvetleri baz alındığında yeterli dayanıklılığa sahip olduğu görülür.

  Bu yöntem CAD CAM frez sistemi kullanılarak Malzemelerin çok ince şekilde dahi uygulanabilmesi, işlem sırasında daha az dişin kesimine yardımcı olur. Böylece diş hassasiyet durumları daha düşük seviyede olur. Malzemelerin yapısı ince olsa da, dayanıklılık seviyesi son derece yüksektir. Yeşiltepe Polikliniği, porselen dolgu dâhil olmak üzere diş tedavilerinde pek çok işlemi oldukça uygun fiyatlı ve kaliteli bir şekilde yapar. Bu sayede hayal ettiğiniz dişlere kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz. 

  emax-veneer-dis-kaplama

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Emax Veneer Kaplama Nasıl Yapılır? 

  Emax veneer kaplama yönteminin uygulanması hemen hemen dişte uygulanan diğer tekniklerle aynıdır. İlk etapta dişler için ölçü alınması gerekir. Tedavi sırasında doktorun öneminin yanı sıra, dişleri hazırlayan teknisyenler de son derece mühimdir. Tedavi süreci ön muayene ile başlar. Bu süreçte kişinin şikayet ettiği durumlar ve işlemden ne beklediği belirlenir. Ön muayenenin ardından uygulamanın yapılacağı dişler için ölçü alınır. Ölçü, dijital ortamda alınır. Sonrasında dişleri fiziki hale getirmek için de laboratuvara götürülür. Dijital ortamdan fiziki hale getirilme süresi ise 3 ile 5 gün arasında olur. Bu sürede kişiler geçici diş tercih edebilirler.

  Tamamlanan dişleri sabitlemeden önce prova yapılması gerekir. İşlemin sağlıklı ve beklenildiği gibi sonuç vermesi konusunda bu prova büyük rol oynar. Gerekli denemelerin ardından emax kaplama sabit hale getirilir. Emax kaplama fiyatları da pek çok kişide merak uyandırır. Tedavi fiyatları hakkında net bir şey söylemek doğru olmaz. Çünkü tutarlar genel olarak işlemi yapacak doktora, uygulanacak tedavi yöntemine ve kaç dişe uygulanacağına göre farklılık gösterir. Yeşiltepe Polikliniği, ihtiyacınız olan işlemleri kaliteli ve avantajlı fiyatlarla size sunmayı vadeder. Arzu ettiğiniz gülüşlere ve sağlıklı diş yapılarına Yeşiltepe Polikliniği aracılığıyla sahip olabilirsiniz. 

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim