Sporcu Sağlık Raporu - Hemen Alın | Yeşiltepe Polikliniği

Sporcu Sağlık Raporu

Profesyonel spor dallarında veya amatör spor faaliyetlerinde performans gösterebilmek için sporcuların alması gereken sağlık raporlarının en başında sporcu sağlık raporu gelir. Okul-Yurt sağlık raporu gibi sporcu raporu kadar önemli olan değerlendirmelerde süreçlerin yönetimi ve raporun sağlıklı hazırlanmasında gerekli adımların doğru atılmasını sağlıyoruz. Spor yapabilmenin en önemli koşulu olan sağlıklı bir vücut için birçok kurum rapor talep eder. Farklı tahlil veya tetkikler istense de temelinde raporun içeriği aynıdır. Polikliniğimizde ihtiyacınız olan tüm sağlık raporu çeşitlerini de kolayca alabilirsiniz. Uzman sağlık ekibimiz ve yüksek teknolojili ekipmanlarımız ile hızlı ve güvenli şekilde raporlarınız size teslim edilir.

sporcu-saglik-raporu

Sporcu Raporu Nasıl Alınır, Neden Önemlidir?

Polikliniğimizde sporcu raporları doktor muayenesi sonucu kısa sürede verilmektedir. Rapor verilirken EKG ve kan tahlilleri gerekebilir. Sporcu raporu alabilmek için de bu testler gerektiğinde yapılarak kişinin sağlıklı olup olmadığına karar verilir. Aynı zamanda sporcunun kullandığı oksijen seviyeleri tespit edilerek kondisyonu hakkında da bilgi verilir. Tahliller dışında kardiyovasküler, akciğer, karaciğer durumlarına bakılır ve tüm dahiliye tetkikleri yapılır. Bu sayede kişinin istediği sporu yapıp yapamayacağı belirlenir. Raporun olumlu olması halinde kişinin lisansı rahatlıkla çıkarılabilir. Sporcu raporu alabilmek için ihtiyacınız olan tüm testleri uzman kadromuz ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorulara da polikliniğimize gelerek cevap bulabilirsiniz. Gerektiğinde de doktorumuzdan farklı alanlarda ihtiyacınız olabilecek sağlık raporu ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Sağlık Raporunu Veren Hekimler

  Herhangi bir kurum için sporcu raporu almanız gerektiği durumlarda polikliniğimize gelerek ihtiyacınız olan rapor için detaylı bilgiyi uzman doktorlarımızdan kolayca alabilirsiniz.  Yurt ve okul raporu için ise ihtiyaç duyduğunuz tahliller konusunda yine uzman kadromuz destek olabilir. Hastalığınızın olup olmadığını bulmak haricinde var olan hastalıklarınız için tedavi yöntemleri önerebileceği gibi tedavinizi olduktan sonra tekrar tahlil yaparak ihtiyacınız olan raporu almanız konusunda da yardımcı olabilir. Mantar gibi iyileşebilecek hastalıkların tedavileri için ihtiyaç duyduğunuz tüm tıbbi desteği alabileceğiniz uzman hekimlerimiz ile bu konular hakkında detaylı olarak görüşebilir, sormak istediğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Bu sayede ister sporcu raporu isterseniz de okul ve yurt raporu alabileceğiniz gibi bu raporları alırken hangi adımları atmanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz.

  Sporcu raporu alırken gireceğiniz testler ve muayeneler konusunda da yine ilgili doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında okul ve yurt için ihtiyacınız olan testleri polikliniğimize gelerek kolayca yaptırabilir, herhangi bir hastalığınızın olmaması halinde de raporunuzu sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Olası bir olumsuz durumla karşılaşmanız durumunda ilgili doktorumuzun tavsiyeleri doğrultusunda tedavinize başlayabilir, hastalıklardan kurtulmanıza yardımcı olabiliriz. İhtiyaç duyduğunuz her konuda yanınızda olarak gereken tüm desteği verecek olan uzman kadromuz ile size yardım etmek için hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

  sporcu-saglik-raporu-nasil-alinir

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Yeşiltepe Polikliniğinden kısa sürede sporcu lisansı için sağlık raporunuzu alabilirsiniz. Öncelikle EKG ve kan tahlili gibi gerekli muayeneler yapılır. Bunların sonuçlarına göre kişinin sağlıklı olup olmadığına karar verilir. Sonuç olumluysa kişiye sporcu lisansı için sağlık raporu verilir.
  Sporcu raporu alırken EKG, kan tahlili, oksijen seviyesi, akciğer filmi, karaciğer filmi gibi muayeneler yapılır. Bu testlerin sonucuna göre kişinin spor yapıp yapamayacağı belirlenir. Sonucun olumlu olması durumunda sporcu raporu alınabilir.
  Polikliniğimize gelerek sporcu sağlık raporu almak istediğinizi belirterek ilgili bölüme yönlendirileceksiniz. Sporcu sağlık raporu hakkında detaylı bilgiyi de uzman doktorlarımızdan alabilirsiniz.
  Sporcu sağlık raporu için ilgili sağlık kurumuna başvurmadan önce E – Devlet üzerinden gerekli bilgilerin doldurulması gerekir. E – Devlet sistemine giriş yapıp Sağlık Raporu Sevk sekmesini açarak gerekli bilgileri doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bilgileri kaydettikten sonra sağlık kurumuna başvurabilirsiniz.
  Futbol lisansı için sağlık raporu alırken öncelikle E – Devlet üzerinden sevk işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Ardından sağlık kuruma başvurup gerekli testleri ve tahlilleri yaptırarak futbol lisansı için sağlık raporunu alabilirsiniz.
  Sporcu sağlık raporlarının geçerlilik süresi aksine bir tarih belirtilmediği takdirde 1 yıldır. Bu süre zarfı içerisinde kişilerden tekrardan sporcu sağlık raporu istenmemektedir.
  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim