OSGB Sağlık Raporu - Hızlı Başvuru | Yeşiltepe

OSGB Sağlık Raporu Nedir?

İşe giriş sırasında talep edilen önemli raporlardan olan OSGB sağlık raporu, kişinin gireceği işe uygun olup olmadığının belirlemektedir. Kanunen zorunluluğu bulunan bu sağlık raporu için uygulanacak tetkikler, işin zorluğuna ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Kişiler işe girmeden önce bu belgeleri almaları ve işe giriş esnasında teslim etmeleri oldukça önemlidir.

Bu rapor ile iş yerlerinde sağlık ve güvenliğin sağlanması ve mevcut güvenlik ve sağlık şartlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

İşveren kişi, iş yerinde çalışacak olan kişileri işe almadan önce muayene ettirmekle yükümlüdür. Tamamen işçinin sağlığının korunması ve gözetilmesi amacıyla talep edilmektedir.

Bulaşıcı hastalığı bulunan kişilerin, projelerde yer almasına izin verilmez. Ayrıca kullandığı ilaçlardan dolayı iş performansı düşecek kişilerin bu durumu hekime bildirmesi gerekmektedir.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/Untitled-3.png

OSGB İşe Giriş Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

OSGB işe giriş sağlık raporunu iş yeri hekiminden veya aile hekiminden alabilirsiniz. Hem işe başlarken hem de devam eden iş için periyodik olarak OSGB sağlık raporu talep edilir. Aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği kapsamında karşılaşılan durumlar karşısında da talep edilebilir.

Görme testi, işitme testi, akciğer grafisi, kan sayımı, solunum fonksiyon testi, idrar tahlili ve portör muayeneleri işe giriş sağlık raporu almak için yapılması istenen tetkikler arasındadır.

Bu raporu işe girişlerde, iş değişikliklerinde ya da meslek hastalığı, iş kazası, sağlık problemi gibi sebeplerden işten uzaklaşıp tekrar işe dönmek isteyen kişilerden talep edilebilir.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hekimlerimize-danisin-1280x854-2.jpg

  OSGB Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

  OSGB işe giriş sağlık raporunun geçerlilik süresi; az tehlikeli sınıfta bulunan için 5 yıl, tehlikeli sınıfta yer alan kişiler için 3 yıl ve çok tehlikeli sınıfta yer alan kişiler için 1 yıldır. Bunlara ek olarak hekimin gerekli gördüğü takdirde bu sürelerin kısalabileceği kanunda belirtilmiştir.

  Bu sürelerin dolması durumunda, raporların güncellenmesi gerekmektedir. Sağlık kurulu raporu verebilen polikliniğimiz, OSGB sağlık raporunu da verebilmektedir.

  OSGB sağlık raporu ücreti yapılan tetkiklere, iş alanına ve grubuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. OSGB sağlık raporu ücreti 2021 için bizimle iletişime geçerek en sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  osgb saglik raporu

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/06/5678.png

  OSGB Sağlık Raporu Hakkında Önemli Bilgiler

  İlk olarak belirtmek gerekir ki, OSGB sağlık raporunun alınması kanunen zorunludur. Bu rapor alınmadan herhangi bir işe giriş yapılamamaktadır. Çalışan kişilerin iş yerlerinde maruz kalabilecekleri sağlık risklerine karşı gözetim için gerekli olan OSGB sağlık raporu, işçilerin sağlık durumlarının ve güvenliklerinin kontrol altında tutulması için büyük önem arz etmektedir.

  Yeni iş girişlerinde veya iş değişikliğinde güncellemek gerekir çünkü her iş, kişi için farklı tehlikeler doğurabilir. Kişinin gireceği iş tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfları içerisinde bulunuyorsa, sağlık raporu alması zorunludur.

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim