Evde Diş Tedavisi - Evde Sağlık | Yeşiltepe Polikliniği

Evde Diş Tedavisi

Evde sağlık hizmetleri kapsamında yer alan ağız ve diş sağlığı uygulamalarıyla diş dolgusu, diş röntgeni, diş çekimi, diş beyazlatma ve implant tedavisi gibi birçok işlem hastaneye gitmeye gerek kalmadan uygulanır. Bunun için polikliniğimize başvurarak, kendiniz ya da yakınlarınız için bilgi alabilirsiniz. Evde verilen ağız ve diş sağlığı hizmetleri hem hastaların hem de hasta yakınlarının konforu açısından büyük ölçüde önem taşır. Hastaneye gitmeye yönelik herhangi bir engeli bulunan kişiler için geliştirilen uygulama pek çok açıdan avantajlıdır. Bu sayede yaşlı, engelli ya da yatağa bağımlı hastalar, evlerinin konforlu ortamında her türlü diş sağlığı hizmetinden yararlanabilir.

Mobil diş üniteleri ile gerçekleştirilen işlemler, uzman hekimler tarafından hastane profesyonelliğinde uygulanır. Aynı zamanda bu noktada tıpkı hastane ortamındaki gibi gerekli hijyen koşulları titizlikle sağlanır. Üstelik gerektiği takdirde hastaların minimum düzeyde acı hissetmesi adına lokal anestezi uygulamaları gerçekleştirilir. Evde diş tedavisi hizmetlerinden yararlanmak için polikliniğimizle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

evde-dis-tedavisi

Evde Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde diş tedavisi için polikliniğimizi arayarak bilgi almanız mümkündür. Çoğunlukla evde diş tedavisi hizmetlerinde ilk olarak genel bir muayene yapılır. Ardından hasta ve hasta yakınlarına kapsamlı bilgi verilir ve tanı doğrultusunda gerekli işlemler uygulanır. Evde diş tedavisi genel olarak mobil diş üniteleri aracılığıyla yapılır. Bu kapsamda dolgudan, proteze, diş çekimine ve diş beyazlatmaya dek birçok işlem gerçekleştirilebilir. Genellikle en çok ihtiyaç duyulan işlemler arasında ise diş çekimi ve diş implantı uygulamaları yer alır. Belli bir yaşın üzerindeki hastalar sıklıkla implanta gereksinim duyar.

İmplant uygulaması için ise öncelikle kişilerin ağız yapısına uygun ölçüler belirlenir. Bu noktada implantların boyu, diş bölgesindeki kemik yapısına bağlı olarak daha uzun ya da daha kısa olarak tercih edilebilir. İmplantlar genellikle insan vücuduna uyumluluğu yüksek olan titanyum malzemelerden üretilse de titanyuma karşı alerjisi olan kişiler için alternatif olarak zikronyum gibi implant çeşitleri de kullanılabilir. Daha sonra implant uygulanacak olan bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve implant uygulaması gerçekleştirilir. Evde gerçekleştirilebilen tüm diş sağlığı uygulamaları için web sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Acil muayene gibi acil durumlarda dahi hızlı ve güvenilir hizmete bizimle ulaşabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Evde Diş Tedavisi Neleri Kapsar?

  Evde diş tedavisi kapsamında, genel anestezi gerektirmeyen uygulamalar rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Diş çekimi, implant tedavisi, diş beyazlatma bu uygulamalardan bazıları olarak kabul edilir. Aynı zamanda tanı ve teşhis amaçlı diş röntgeni gibi uygulamalar da ev ortamında yapılabilir. Genellikle evde diş tedavisi hizmeti talep eden kullanıcılar daha çok diş çekimi ve protez gibi tedavilere ihtiyaç duyar. Bu doğrultuda evinizin konforlu ortamında ve tıpkı bir hastane profesyonelliğinde implant ya da diş çekimi uygulamalarından yararlanabilirsiniz. İmplant uygulaması için öncelikle implant yapılacak bölgenin lokal olarak uyuşturulması gerekir. Ardından diş eti dokuları cerrahi yöntemlerle kaldırılır ve implant yapılacak kemik bölgesi ortaya çıkartılır. Daha sonra kişinin diş yapısına bağlı olarak titanyum gibi alaşımlardan üretilen implantlar yerleştirilir.

  Bununla birlikte benzer şekilde evde diş çekimi uygulamaları da gerçekleştirilir. Ayrıca polikliniğimizde diş tedavileri kapsamında çeşitli estetik uygulamalar da yapılır. Bu kapsamda diş beyazlatma, lamina kaplama, estetik gülüş tasarımı gibi uygulamalar yer alır. Porselen kaplama olarak da bilinen lamina kaplama, ön dişlerin daha estetik görünmesini sağlar. Üstelik işlem esnasında dişlerde neredeyse hiç aşındırma yapılmaz ve böylece sağlıklı diş dokuları korunur. Evde gerçekleştirilen tüm ağız ve diş sağlığı uygulamaları için polikliniğimizle iletişime geçerek detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

  evde-dis-hizmetleri

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim