Yara Bakımı Tedavisi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Yara Bakımı

Vücudu dış etkenlere karşı koruyan deride oluşan her tür hasara yara denir. Bu tür hasarlar, zamanla kendi kendine iyileşse de bazı durumlarda iyileşme süreci oldukça uzayabilir. Şayet 4 ya da 5 hafta içerisinde yarada iyileşme görülmezse bir uzmana danışmakta fayda vardır. Çünkü bu tür yaraların iyileşmesini engelleyen önemli faktörler söz konusu olabilir. Kronik yara olarak da bilinen bu tür hasarlar için kliniğimize başvurabilir, sorunun kaynağını en kısa sürede öğrenerek gerekli adımları atabilirsiniz. Örneğin; sünnet olan çocuğunuzun yarasında herhangi bir iyileşme gözlemleyemiyorsanız vakit kaybetmeden konuyla ilgili uzman doktorlarımızla görüşebilirsiniz. Bu tür yaraların iyileşmesini geciktiren nedenler vücutla ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanabileceği gibi, dış etkenlerden dolayı da ortaya çıkabilir.

Yara bakımı hizmeti alarak hem hasarın kısa sürede giderilmesini hem de sorunun temelinde yatan nedenleri öğrenebilirsiniz. Uzman hekimlerimiz sorunu tespit etmek adına çeşitli laboratuvar incelemelerinde bulunur ve gerekli görüntüleme yöntemlerinden yararlanır. Elde edilen verilere göre de gerekli tedavi belirlenerek çeşitli önlemlerin alınması sağlanır. Bu nedenle bu tür sorunlarda vakit kaybetmeden bir uzman görüşü almakta fayda vardır.

https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/yara-bakimi.jpg

Yara Bakımı Tanı ve Tedavi Süreci Nasıl Olur?

İyileşmeyen deri hasarlarında öncelikle tanı sürecinin tamamlanması gerekir. Yara bakımı hizmeti alacağınız zaman alanında uzmanlık edinen profesyonel hekimlerden destek almanız önemlidir. Bu noktada her zaman yanınızda olan kliniğimiz, hem evde hem de hastanede size bakım – pansuman hizmeti verir. Şayet hastaneye gelmeniz oldukça zorsa ya da mümkün değilse evde bakım talep edebilir, deneyimli ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Evinizde olduğunuz için yaranızda açıklar meydana gelmez ve yeni yaraların oluşumu söz konusu olmaz. Bazı durumlarda ise ayakta tedavi için uygunluk söz konusu olmaz. Bu nedenle hastaneye gelmeniz gerekir. Özellikle enfekte olması mümkün olan yaralarda hastanın sürekli takip edilmesi ve acil durumlarda gerekli işlemlerin yapılması büyük önem arz eder. Bu nedenle hastanın hastanede uzman doktorların gözetiminde bulunması zorunlu hale gelir. Bu tarz rahatsızlıklarda hastanede tüm branşların bulunması gerekir çünkü hasta enfeksiyon nedeniyle her an farklı bir rahatsızlık yaşayabilir. Bu noktada kusursuz bir hizmet sunan kliniğimiz, ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize eksiksiz yanıt verir. Acil muayene, pansuman hizmeti gibi gerekliliklerde de her daim yanınızda olan uzman ekibimiz, kendinizi rahat ve konforlu hissetmenize de destek olur.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Yatak Yarası Bakımı (Basınç Ülseri Bakımı) ve Tedavisi

  Basınç ya da basınç ülseri olarak da bilinen yatak yarası, yırtılma ve basınç etkisinin bir arada neden olduğu deri hasarlarıdır. Bu tür durumlarda profesyonel yara bakımı oldukça önemlidir. Genel olarak kemik çıkıntılarının bulunduğu bölgede oluşan bu tür yaralarda deri altında ve üstünde hasar meydana gelir. Bu hasar nedeniyle hasta hareket edemeyecek duruma dahi gelebilir. Bu nedenle tedavi sürecinin aksatılmaması ve en doğru yöntemlerle gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle topuk, diz, dirsek, sırt, ayak bileği gibi kemik çıkıntılarının bulunduğu bölgelerde oluşan bu tür hasarlar, mümkün olduğunca erken tedavi edilmelidir. Yoksa sağlık açısından istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Basınç ülseri için destek alabileceğiniz hekimlerimiz, gerekli incelemeleri yaparak ideal tedavi yöntemine titizlikle karar verir. Böylece en kısa sürede yaranın iyileşmesi sağlanarak gerekli bakımlar yapılır. Bu süreçte yaranın evresi çok önemlidir. Evre 1 ve evre 4 arasında bulunan hastalar için tedaviler daha rahat ve kolay olurken beşinci ve altıncı evrede bulunan hastaların doku hasarı oldukça ciddi boyuttadır. Bu nedenle bu tür hastalar en basit hareketleri bile yapamaz hale gelebilir. Derinizde oluşan yaralar nedeniyle bakım hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan her türlü konuda bilgi alabilirsiniz. Uzman ve deneyimli ekibimizle her zaman yanınızdayız.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/evde-yara-bakimi.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim