Diyetisyen - Kilolarınızdan Sağlıklı Kurtulun | Yeşiltepe

Diyetisyen

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak, yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler. Bu nedenle her yaşta kilo kontrolü yapmaya özen göstermek gerekir. Kilo kontrolü, özellikle diyabet hastalarının önemsemesi gereken bir konudur. Polikliniğimizde diyabet hastalarının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetler mevcuttur. Evinizin konforundan çıkmadan şeker ölçümü yaptırmak için polikliniğimizden randevu alabilirsiniz. Vücut ağırlığının boy ile orantılı olması rahat hareket etmeyi ve rahat nefes almayı sağlar. Bunun yanı sıra bazı riskli hastalıkların önlenmesine de yardımcı olur. Bazı durumlarda alınan kiloların bireysel çabalarla verilmesi mümkün olmayabilir.

Bu gibi durumlarda hem daha fazla kilo almayı engellemek hem de alınan kiloları sağlıklı bir şekilde verebilmek için diyetisyen desteğine ihtiyaç duyulur. Kulaktan dolma bilgilerle kilo vermek başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle kilo problemi yaşayan kişilerin mutlaka profesyonel destek alması önerilir. Çeşitli kaynaklardan ulaşılan ve genele yönelik içeriklerle hazırlanan reçeteler veya diyet listeleri ile verilen kiloların büyük kısmı, diyet sonlandırıldıktan sonra hızla geri alınır. Art arda tekrarlanan kilo alıp verme durumu sağlık için çeşitli olumsuzluklara neden olabilir. Bunun yanı sıra ciltte de deformasyonların oluşmasına neden olur. Uzmanlar denetiminde yapılan diyetler, en ideal kilo verme yöntemidir. Çünkü diyet için hazırlanan reçeteler, kişiye özel hazırlanır. Tamamen kişi odaklı hazırlanan diyetlerle sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve mevcut kiloyu korumak son derece basittir. Diyetisyen desteğine ihtiyaç duyuyorsanız polikliniğimizden randevu alabilirsiniz.

diyetisyen

Diyetisyen Kontrolünde Zayıflamanın Faydaları

Günümüzde kilo vermek isteyen kişilerin en çok başvurduğu kaynak İnternettir. İnternet ortamında dolaşan diyet listeleri genellikle cazip gelir. Özellikle birkaç gün içinde 5-6 kilo vermeyi garanti eden diyetler, belirli bir kesimin yoğun ilgisini görür. Kısa süre içinde fazla miktarda kilo vermek sağlıklı bir zayıflama yöntemi değildir. Çünkü bu tip diyetler genellikle sadece ödem attırmaya yöneliktir. Bunun yanı sıra bu tip diyetlerde kaybedilen yağ miktarı kaybedilen kas miktarından daha azdır. Vücuttan yağ yerine daha çok kas kaybetmek uzun vadede çeşitli hastalıklara zemin hazırlayabilir. Kısa vadede ise vücudun sürekli güçsüz ve yorgun olmasına neden olur. Kısa süreli şok diyetlerin sonrasında kaybedildiği düşünülen kilolara dair rakamların terazide kısa sürede yeniden görülmesi mümkündür. Bu nedenle her zaman profesyonel destek ile diyete başlamak önemlidir.

Polikliniğimizde kan tahlili hizmeti de mevcuttur. Bu sayede kişi odaklı diyet planı hazırlamak son derece kolaydır. Diyetisyen kontrolünde zayıflamanın faydaları oldukça fazladır. Uzmanlar tarafından hazırlanan diyet listeleri besin grupları ve besin değerleri gözetilerek hazırlanır. Bu sayede diyet yapan kişi, gün içinde enerji kaybı, halsizlik ve güçsüzlük yaşamadan diyetine devam edebilir. Sağlıksız ve hızlı şekilde kilo vermek yerine, etkili ve kalıcı şekilde kilo vermek mümkündür. Kilo yoğunluğuna ve bölgesel fazlalıklara göre özel egzersiz ve spor tavsiyeleri ile diyet desteklenir. Polikliniğimizde sunduğumuz yüksek standartlardaki sağlık hizmetlerinden her zaman yararlanabilirsiniz. İsterseniz kolaylıkla farklı amaçlar için kullanabileceğiniz sağlık raporu dâhil alabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Diyet yaparken kişileri en çok zorlayan noktalardan biri diyete sadık kalmaktır. Özellikle yalnız başlanan diyette bir kontrol mekanizması olmadığı için çoğunlukla amaca ulaşmadan diyetin sonlandırılması sık rastlanan durumlardan biridir. Bu durumun önüne geçmek için profesyonellerle çalışmak en etkili yoldur. Bir uzmanın kontrolünde veya denetiminde olmak kişilerin azimli ve disiplinli olmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra diyet yaparken öğün atlamamak, belirlenen gıdaları belirlenen ölçülerde tüketmek, bol bol su içmek ve destekleyici egzersizler yapmak, hedeflenen sonuca ulaşmayı kolaylaştırır. Sağlıklı şekilde kilo vermenin yanı sıra bazı durumlarda sağlıklı şekilde kilo almak da gerekebilir. Polikliniğimiz bünyesinde hizmet veren uzman diyetisyenler, bu konuda da destekleyicidir. Kişinin ihtiyacına göre sağlıklı şekilde kilo alması, yaşam kalitesini yükseltir. Sağlıklı şekilde kilo almak, kilo vermek ve kilo korumak için polikliniğimizden diyetisyen desteği alabilirsiniz.

  diyetisyen-hizmeti

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim