Hollywood Gülüş Tasarımı - Göz Alıcı Gülümseme | Yeşiltepe Polikliniği

Hollywood Gülüş Tasarımı

Hollywood Smile olarak da isimlendirilen Hollywood gülüş tasarımı kişiye özel olarak belirlenen ve uygulanan bir yöntemdir. Diş hekimleri tarafından kişinin dudak, burun, çene, diş, diş eti ve yüzünün şekli incelenerek en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Bu sebeple herkesin kendine özgü bir yüz tipi olduğu için bu tasarım da kişiye özel yapılır. Güzel bir gülümseme için sadece dişlerin beyaz olması yeterli olmadığı için birçok kullanıcının tercihleri arasında Hollywood gülüş tasarımı yer alır. Diş etinden dudak yapısına, diş büyüklüğünden burun açısına kadar birçok faktörün bulunması sebebiyle farklı tasarımlar yapılması gerekir.

Gülüş tasarımının yapılabilmesi için diş hekiminin tavsiyesi dikkate alınmalıdır. Bu sebeple öncelikli olarak diş yapınızı öğrenip size uygun olan tasarımı hekiminiz ile beraber belirleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar için diş teli tedavisi de gerektiğinden dolayı işlemin süresi de kişiye göre değişiklik gösterir. Yeşiltepe Polikliniği olarak ihtiyacınız olan gülüş tasarımına ulaşmanızı sağlıyoruz. Yüzünüzün şeklini dikkate alarak sizin için en uygun olan tasarımı yapmamız için bize ulaşabilirsiniz.

hollywood-gulusu

Hollywood Gülüşü Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Öncelikli olarak gülüş tasarımı sürecine başlamadan önce hekiminiz ile istediğiniz tüm detayları konuşmanızda fayda vardır. Çünkü aklınızdaki gülüş tasarımlarını hekiminize anlatarak isteklerinizi direkt olarak aktarmanız gerekir. Bu sebeple hekimin isteklerinizi doğru anladığından emin olmalısınız. Daha sonra işleme başladığınız zaman mükemmel gülüşe ulaşmak için isteklerinizi belirlemeniz gerekir. Doğru bir şekilde yapılan Hollywood gülüşü tasarımının avantajları ise kişiden kişiye farklılık gösterir.

Bu tasarımı sayesinde estetik ve simetrik bir gülüşe ulaşmanız kaçınılmazdır. Ayrıca tasarım sırasında eğer ihtiyacınız varsa diş eti ve diş teli tedavisi yapıldığı için sağlıklı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Sadece dişlerin şekli ve yapısı değil aynı zamanda rengi de önemlidir. Bu sebeple yine eğer ihtiyacınız varsa diş beyazlatma yöntemlerinden de faydalanarak mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz. Bunların haricinde yüzünüz için en uygun olan gülüşün belirlenmesi demek daha öz güvenli biri haline gelmeniz demektir. Güzel bir gülüşe sahip olmak demek insan ilişkilerinde de bir adım önde başlamanız anlamına gelir. Bu sebeple beğendiğiniz tasarımı hekiminize doğru bir şekilde anlatarak isteklerinizi dile getirdiğiniz takdirde memnun olacağınız bir Hollywood gülüş tasarımına ulaşabilirsiniz. Yeşiltepe Polikliniği sayesinde siz de öz güveninizi tazeleyerek olan gülüşe kolayca sahip olabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Hollywood gülüş tasarımı yapım aşamasında birçok farklı yönteme başvurulur. Başta diş yapısı, rengi ve şekli gelse de bunların haricinde diş eti tedavisi ve gerekli durumlarda dudak dolgusu gibi uygulamalar da bu tasarımın aşamaları arasında yer alır. Gülüş tasarımları kişiye göre farklılık gösterdiği için öncelikle istek ve beklentilerinizi hekiminize anlatmanız gerekir. Bu doğrultuda hekiminizin ihtiyaçlarınızı belirleyerek bir yol haritası çıkarması ile tasarım süreci başlar. Diş etlerinizde herhangi bir rahatsızlık varsa bunun tedavi edilmesi ile başlanabilir. Daha sonra dişlerin yapısı incelenir. Bu durumda eğer gerekliyse porselen Vener uygulaması tercih edilir. Bu uygulama lekeli, çarpık ya da kırık dişlere sahip olan dişlerin bu problemlerini gidermek için tercih edilir.

  Porselen Vener uygulaması kısa bir işlem olduğu gibi uzun ömürlü bir yöntemdir. Işık geçirgenliği olmadığı için zamanla renk değişimine uğramadan uzun süre kullanılabilir. Bu işlemin haricinde sadece dişlerde çarpıklık gibi bir durum varsa önce diş teli tedavileri de uygulanabilir. Bu sayede ortodontik bir tedaviye başlamış olursunuz. Bir başka aşama ise dişlerin beyazlatılmasıdır. Bu aşamada birkaç farklı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler arasından kişinin diş rengine, yapısına ve ihtiyacına uygun olan hekim tarafından belirlenir. Son olarak da implant uygulaması tercih edilir. Bu uygulama sayesinde ağızda eksik bir diş varsa bu kayıp giderilir. Ağız yapısına uygun olan diş yapılarak eksikliğin giderilmesi amaçlanır. Bu işlemler sayesinde ihtiyacınız olan Hollywood tarzı gülüş tasarımına Yeşiltepe Polikliniği ile ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2022/01/hollywood-gülüs-tasarimi.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hollywood Gülüş Tasarımı Kuralları Nelerdir?

  Hollywood gülüş tasarımı için belirlenen birkaç standart bulunur. Bu tasarım kişiye özel yapıldığı için derin bir gülme hattı oluşması için planlama yapılır. Gülümseme esnasında üst azı dişlerine kadar tüm dişlerinin görünmesi için diş yapısı ve dudak şekli dikkate alınarak bir tasarım belirlenir. Bu sebeple üst ön dişlerin düzgün olması burada önemli bir kriterdir. Sonraki kural ise üst dişlere yapılan herhangi bir işlem varsa bu işlemlerin görünmemesi gerektiğidir. Bu sayede doğal bir tasarım oluşur. Bunun haricinde çarpıcı bir gülümse için üst kesici dişlerin diğer dişlerden daha belirgin ve önde olması oldukça önemlidir. Gülerken üst diş etlerinin en fazla 2 mm kadar görünmesi hoş bir görüntü oluşturur.

  Üst taraftaki dişlerin önemli olduğu kadar alt kesici dişlerde de dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Alt kesici dişlerin de diğer dişlerden belirgin olması dikkat çekici bir görünüm oluşturur. Bu sebeple ihtiyaç halinde diş teli tedavisi uygulanabilir. Ayrıca dudakların da bu planlamada simetrik olması önemlidir. Gülüş tasarımlarında dudakların genişliğinin yüz genişliğinin yarısı kadar olması göz genel kurallar arasında yer alır. Bu sebeple Yeşiltepe Polikliniği ile size uygun olan gülüş tasarımına kolayca sahip olabilirsiniz.

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim