Protez Diş Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır? | Yeşiltepe

Protez Diş

Ağız ve diş sağlığına gösterilen yoğun ilgi sonucunda her geçen gün bu alanda gelişim kaydedilir, çok çeşitli yöntemlerle sağlıklı ve estetik bir görünüm elde edilir. Özellikle dişin ve diş etinin zarar görmesi sonucu diş kaybının yaşanması gibi durumlarda uygulanan protez, yeni nesil yöntemler arasında yer alır ve kişiye özel hazırlandığı için oldukça verimli sonuçlar ortaya çıkarır. Sadece estetik bir duruş için değil, aynı zamanda sindirim sisteminin desteklenmesi için de gerekli olan sağlıklı ve güçlü dişler, bu yöntem sayesinde varlığını sürdürmeyi başarır.

Kliniğimizde alabileceğiniz hizmetler arasında olan bu tür uygulamalar için bizimle iletişime geçebilir, konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda sonda takma-çıkarma gibi evde sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Alanında deneyimli ve uzman olan diş hekimlerine danışarak kendiniz için en doğru adımları atabilir, kusursuz dişlere sahip olmanın avantajını yaşayabilirsiniz. Sağlıklı dişlerinizle çiğneme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir, sindirim sistemi sorunlarının üstesinden gelmek için bedeninize destek olabilirsiniz. Ayrıca konuşmanızı düzeltebilir, estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Böylece yaşam kalitenizi artırarak keyifli bir hayat sürebilirsiniz.

protez-dis

Protez Diş Nedir, Türleri Nelerdir?

Son yıllarda oldukça büyük ilgi gören ve her geçen gün de daha fazla sayıda kişinin tercih ettiği protez dişler, kaybedilen dişlerin yerine konulur. Bu nedenle her biri kişiye özel olarak büyük bir titizlikle üretilir. Bu tür dişlerin hastanın ağzıyla uyum içerisinde olması gerekir. Ayrıca doğal durması, hastanın isteklerine yanıt vermesi, doğal görünmesi ve kullanışlı olması çok önemlidir. Bu sayede hasta, gerçek dişlerinden farksız görünen ve estetik bir duruşa sahip olan dişlere sahip olur. Bu tür uygulamalarda malzemenin kalitesi kadar; hangi türde olduğu, nasıl uygulandığı ve hastanın diş etiyle uyum sağlayıp sağlamadığı gibi detaylar öne çıkar. Kaliteli bir yaşam ve ağız sağlığı için gerekli olan kusursuz dişler için uzman bir diş hekiminden destek almak gerekir. Polikliniğimiz her türlü sağlık hizmetinde her zaman mükemmel olanı sizlere sunmayı hedefler.

Dilediğiniz zaman bize başvurarak kaybettiğiniz dişlerin yerini bu tarz uygulamalarla doldurabilir, diğer dişlerinize zarar vermeden istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine ve sizin beklentilerinize göre zirkonyum ya da laminate restorasyonlar gibi sabit diş protezine yönelebilirsiniz. Duruma göre hareketli diş protezlerini de tercih edebilirsiniz. Bunlar arasında da total, parsiyel, immediat ve implant üstü gibi seçenekler mevcuttur. İhtiyacınız olan her an sadece ağız ve diş sağlığı alanında hizmet almak için değil; enjeksiyon, acil muayene, serum takma gibi hizmetlerden de yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Diş Protezinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

  Sunduğu avantajlarla adından sıklıkla bahsettiren protez diş, bir ya da daha fazla dişinizi kaybettiğinizde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Ağız sağlığınızı korumak, estetik bir gülüşe sahip olmak ve yaşam kalitenizi artırmak adına uygulayabileceğiniz bu yöntem, diş kaybıyla birlikte kaybettiğiniz ne varsa size geri kazandırır. Bunu yaparken de doğallığınızdan ödün vermez ve ağzınızdaki mevcut dişlere zarar vermez. Sabit ve hareketli olarak iki farklı gruba ayrılan bu dişler, etkili çözümler sunarak diş kaybı nedeniyle yaşadığınız problemleri giderir. Siz de bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız polikliniğimize başvurabilir, deneyimli hekimlerimizden tavsiye alabilirsiniz.

  İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda hangi yöntemden yararlanabileceğinizi uzman hekimimizden öğrenebilir, gerekli adımları atarak kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Duruma göre kuron ya da köprü olarak bilinen sabit türlerden yararlanabilir veya hareketli seçeneklere yönelebilirsiniz. Böylece çiğneme yeteneğinize tekrar kavuşabilir, sağlıklı bir yaşam için önemli bir adım atabilirsiniz. Ayrıca rengi değişmiş, kırılmış ya da şekli bozulmuş dişlerinizin yarattığı olumsuz psikolojiden çıkarak çarpıcı gülüşe sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sunduğumuz hizmetle, rengi değişmiş, sararmış veya şekil bozukluğu olan dişlerin yaratmış olduğu psikolojik etkiler de ortadan kaldırılmış olur

  dis-protezi

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim