Okul Yurt Sağlık Raporu - Yurtta Kalabilir Sağlık Raporu

Okul-Yurt Raporu

Bazı okul ve yurtların istediği belgeler arasında bulunan bu rapor kurumlarda ikamet edebilmek için gerekir. Özellikle yurtlarda kalmak için gereken bu belgeyi polikliniğimize gelerek temin edebilirsiniz. Bu raporda toplu alanlarda konaklayacak olan kişilerin herhangi bir bulaşıcı hastalığa sahip olup olmadığı, akıl ve ruh sağlığının kalabalık bir alanda yaşamak için yeterli olup olmadığı belirtilir. Sporcu sağlık raporu almanız gereken durumlarda da uzman kadromuzdan yardım alarak izlemeniz gereken yolu öğrenebilirsiniz.

Polikliniğimizde ihtiyacınız olan tüm tahlil ve tetkikleri kolayca ve hızlı şekilde yaptırma imkânınız bulunur. Yüksek koruma önlemlerinin sağlandığı polikliniğimizde güvenle hizmet alabilirsiniz. Hasta ve hasta yakınlarına verdiğimiz önemle uzman personelimiz her zaman yanında yer alarak sağlık sorunlarınızın hızlı şekilde belirlenmesi ve çözülmesi için çalışır. Rapor ihtiyaçlarınız için tek yapmanız gereken polikliniğimize gelmek ya da bizimle irtibata geçmek olacaktır.

okul yurt sağlik raporu

Okul ve Yurt Raporu Alırken Yapılan İşlemler

Okul ve yurt raporu alabilmek için istenen bazı test ve tahliller vardır. Toplu olarak yaşanan yerlerde bulaşıcı hastalıkların olmadığının emin olunması gerekir. Yurt ve pansiyonlarda ortak kullanılan alanlar olduğu için kalan kişilerin sağlıklı olduğunu beyan etmeleri oldukça önemlidir. Özellikle Hepatit A, B ve C hastalıklarının yanı sıra mantar hastalığı vücut sıvıları ile rahatlıkla bulaşan hastalıklardır. Çarşaf, yatak ve yastıkların haricinde aynı sandalye ve banyoları kullanan insanların birbirine rahatlıkla bulaştırabileceği bu hastalıklara sahip kişilerin yurtlarda kalabilmesi mümkün değildir. Bu sebeple de kurumlar yurtlarda kalacak olan kişilerden bu belgeleri isterler. Kan ve idrar tahlillerinin yanı sıra bazı mantar testleri de istenir. Bütün bu testleri ve çok daha fazlasını polikliniğimize gelerek rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Yurt ve okullar günümüzde ne kadar korunaklı olsa da toplu yaşam alanlarının risklerini taşırlar.

En büyük risk ise bir kişide olabilecek rahatsızlığın tüm herkesi kolayca etkilemesidir. Yani bir bireyin herhangi bir sağlık problemi diğer herkesi etkileyeceği için bunun önüne geçebilmek adına okul-yurt raporu istenilen zorunlu bir sağlık raporudur. Bu tarz alanlarda kalacak olan öğrencilerin ya da bu tarz yerlerde kalan sporcuların bu raporu alması olası bulaşıcı hastalıkların da önüne geçilmesinde etkin bir rol oynar. Tüm bunların önüne geçilmesi için ilk adım rapor alınırken yapılan testlerin titizliğidir. Kendi sağlığı başta olmak üzere toplum sağlığını önemseyen herkesi okul-yurt raporu alırken bizi tercih etmesini bekliyoruz. İhtiyacınız durumunda hızlı COVID testi ile sağlığınızı koruma yolunda adım atabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hizli-iletisim-formu.jpg

  Okul ve Yurt Raporu Alma Süreci Nasıldır?

  Okul-yurt raporu alırken konaklama yapacak kişilerin bulaşıcı hastalıklarının olup olmadığı, toplu yerlerde yaşamaya ne kadar elverişli olduklarını tespit edecek akıl ve ruh sağlığı kontrolleri yapılır. Bu sayede aynı ortamda kalacak kişilerin birbirine herhangi bir şekilde hastalık bulaştırması ve zarar verme olasılığı en aza düşürülür.

  Okul-yurt raporu alırken hekimlerimizden alabileceğiniz detaylı bilgilerin ışığında gerekli testlere girerek sağlığınızın durumunu kısa bir sürede raporlandırmamız mümkün. Girilecek testler arasında kan testi, idrar testi gibi temel testlerin dışında uzmanlarımızın ön muayenesi sonrasında gereken ek testler için de yönlendirmeler yapılmaktadır. İyileşebilecek bir hastalığın tespitinde gerekli yol ve yöntemlerin hızlıca gösterilmesi bu durumun en kısa süre içerisinde giderilmesi için gereken tedavi sürecini alanında uzman doktor kadromuzla size sunuyoruz. Bu sayede önceden ayarladığınız yurt, pansiyon veya yatılı okul gibi yerlerin kayıt süreçlerini kaçırmamanız için gerekli planlamaları yapıyoruz. Bu süreçte kaydolacağınız okul, yurt veya pansiyonu belirledikten hemen sonra rapor sürecini başlatmanız olası bir hastalığınız varsa bunun tedavisi için size ekstra zaman kazandırır. Herhangi bir problem ile karşılaşılmaması durumunda okul-yurt raporunuzu ve sporcu raporunuzu güvenle ve titizlikle teslim ediyoruz. Rapor süreçleri, test süreçleri ve tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için polikliniğimizi ziyaret edebilir alanında uzman doktorlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Rapor süreci için gerekli belgeleri, sevk sistemi hakkında detaylı bilgiyi E-Devlet üzerinden veya iletişim adresimizden bize ulaşarak alabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/11/yurt-raporu.jpg

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim