Samatya Evlilik İçin Sağlık Raporu | Yeşiltepe Polikliniği

Samatya evlilik sağlık raporu, çiftlerin evlenmelerine engel herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığının saptanması için talep edilir. Evlilik için sağlık raporu, evlilik için zorunlu belgeler arasında yer alır ve bu rapor olmadan nikah işlemleri başlatılmaz. 0212 679 39 00 numaralı telefonu arayarak evlilik sağlık raporu almak için randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yeşiltepe Polikliniği’ne yaklaşık 20 dakikalık bir mesafenin ardından ulaşabilir ve Samatya evlilik sağlık raporu için gerekli testleri yaptırarak raporunuzu alabilirsiniz. Yeşiltepe Polikliniği’ne nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız detaylı yol tarifi için buraya tıklayınız.

Sadece evlilik sağlık raporu için değil, ihtiyacınız olan diğer sağlık raporları için de randevu oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan ehliyet, işe girme, OSGB, gemi adamı, tam teşekküllü ve sağlık kurulu raporu için tıklayınız.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hekimlerimize-danisin-1280x854-1.jpg

  Samatya Evlilik Sağlık Raporu İçin Yapılan Testler ve Tetkikler

  Evlilik sağlık raporu almak için başvurduğunuz Yeşiltepe Polikliniği, sizi yapılması gereken testler ve rapor alma süreci hakkında bilgilendirecektir.

  Her sağlık raporunda olduğu gibi evlilik sağlık raporun için de kan tahlili yapılır. Kan tahliliyle AIDS, frengi, hepatit gibi hastalıkların var olup olmadığı saptanır. Ayrıca çiftlerde kan uyuşmazlığına sebep olacak kan gruplarının var olup olmadığı da tespit edilir. Uygulanan bir diğer tetkik  ise, akciğer grafisidir. Akdeniz anemisi de yapılabilir ve bazı belediyeler ‘’ Akdeniz anemisi için kan alındı. ‘’ belgesi de talep edebilir.

  Evlenecek çiftlerin 60 yaşının üzerinde olması durumunda akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair de rapor talep edilebilir.

  Frengi ,bel soğukluğu, cüzzam, verem, şankroid evliliğe engel hastalıklardandır. Bu hastalıklar tedavi edilerek kişi Samatya evlilik sağlık raporu almaya hak kazanabilir. Kan uyuşmazlığı, evliliğe engel bir sorun değildir. Gebeliğin 28.haftasında uygulanan anti – D iğnesiyle kan uyuşmazlığının önüne geçilebilir.

  Samatya evlilik sağlık raporunun geçerlilik süresi, 6 aydır. Nikah işlemlerini başlatmadan 6 ay öncesinde çiftlerin evlilik sağlık raporu alma hakları vardır.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/09/Samatya-Evlilik-Sağlik-Raporu.png

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim