Zeytinburnu Evlilik İçin Sağlık Raporu | Yeşiltepe Polikliniği

Zeytinburnu Evlilik İçin Sağlık Raporu

Çiftlerin evlenmelerine engel olacak herhangi bir sağlık problemlerinin olup olmadığının tespit edilmesi için talep edilen Zeytinburnu evlilik için sağlık raporu, nikah işlemleri için zorunlu belgelerin arasında yer alır. 0212 679 39 00 numaralı telefonu arayarak Yeşiltepe Polikliniği’nden evlilik sağlık raporu almak için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Zeytinburnu sağlık raporu almak için yaklaşık 20 dakikalık bir mesafenin ardından polikliniğe ulaşabilirsiniz. Polikliniğe nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız detaylı yol tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeşiltepe Polikliniği’nin evlilik sağlık raporu haricinde pek çok sağlık raporunu verme yetkisi bulunmaktadır. İşe girme sağlık raporu, ehliyet sağlık raporu ve gemi adamı sağlık raporu için hemen tıklayınız ve detaylı detaylı bilgi alarak randevunuzu oluşturunuz.

Zeytinburnu Evlilik Sağlık Raporu Almak İçin Uygulanan Testler ve Tetkikler

Zeytinburnu evlilik sağlık raporu almak için oluşturduğunuz tarihte, Yeşiltepe Polikliniği’ne giderek gerekli evrakları teslim edebilir ve evlilik sağlık raporu alma sürecini başlatabilirsiniz.

Hepatit, AIDS, frengi hastalıklarının var olup olmadığının tespit edilmesi için, her sağlık raporunda olduğu gibi, öncelikle kan tahlili yapılır. Yapılan kan testi sayesinde kan uyuşmazlığına neden olan kan gruplarının var olup olmadığı da tespit edilir. Zeytinburnu sağlık raporu için uygulanan diğer tetkik ise, akciğer grafisidir. Akdeniz anemisi de uygulanan tetkiklerden biridir. Bazı belediyeler ‘’ Akdeniz anemisi için kan alındı. ‘’ belgesini de talep etmektedir. Evlenecek çiftlerin 60 yaşının üzerinde olduğu durumlarda kişilerin akıl sağlığının yerinde olup olmadığını kanıtlayan akıl sağlığı raporu da talep edilebilmektedir.

Hızlı İletişim Formu

Sağlık durumlarınızla ilgili doktorlarımıza ve uzmanlarımıza danışmak ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/hekimlerimize-danisin-1280x854-1.jpg

  Zeytinburnu Evlilik Sağlık Raporu Almaya Engel Olan Hastalıklar

  Şankroid, bel soğukluğu, frengi, cüzzam ve verem evlilik için sağlık raporu almaya engeldir yani direkt olarak evliliğe engeldir. Bu hastalıkların tedavi edilmesiyle çiftler tekrar evlilik için sağlık raporu başvurusunda bulunabilir. Sanılanın aksine kan uyuşmazlığı, evliliğe engel olan problemler arasında yer almaz. Gebeliğin 28. haftasında anti – D iğnesinin uygulanmasıyla kan uyuşmazlığının önüne geçilmektedir.

  Evlilik için geçerli tüm belgelerin olduğu Zeytinburnu evlilik sağlık raporunun da geçerlilik süresi 6 aydır.

  zeytinburnu Evlilik İçin Sağlık Raporu

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Düzenli Dezenfeksiyon
  Hijyenik Ortam

  Covid 19 tedbirlerimiz çerçevesinde polikliniğimizde Dünya Sağlık Örgütü onaylı dezenfeksiyon ürünleriyle düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmaktadır.
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-1.png
  Maske
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-1.png
  Sosyal Mesafe
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-2-1.png
  1 kişi/4 m2
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-3-1.png
  Doğal Havalandırma
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/EKIPMAN-DEZENFEKSIYON.png
  Ekipman Dezenfektasyonu
  https://yesiltepepoliklinigi.com/wp-content/uploads/2021/04/DEZENFEKSIYON-IKONLAR_Calisma-Yuzeyi-1-kopya-5-1.png
  Personel Kişisel Hijyen

  Randevu Al
  0212 679 39 00

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  × WhatsApp İletişim